Sremska liga: Tovarničani stali u Novim Karlovcima

13.11.2018. 13:50 13:53

Lepo vreme, dozvolilo, je rivalima da odigraju lepu i borbenu utakmicu.

Polet - Sloboda 2:0 (2:0)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta,  gledalaca 100, sudija Blažon (Ruma).Strelci: Todorović u 12. i Poljak u 20. minutu. Žuti kartoni: Ivaniš, Srjemac (Polet), Dragojević (Sloboda).

POLET: Grković 8, Milić 7, Poljak 7, Brkić 8, Knežević 8, Ružičić 9, Ivaniš 9, Pešterac 7 (Srjemac), Jović 8 (Starac), Todorović 9, Pejović 8 (Kesić).

SLOBODA: Radosavljević 6, Ragastovac 7, Jorgić 7, Mitrović 7, Đuričić 7, Kordolup 8, Knežević 7, Ašćerić 7 (P. Majstorović 7), Trbović 7, Kresojević 7 (Gemeri), Dragojević 8.

A, gledaoci su mogli da vide dva izvanredna gola, prvo  Todorovića iz šuta s 16 metara i Poljaka posle jedne gužve pred golom gostiju posle kornera. Posebno treba istaći Bojana Ružičića koji je vrhunski odigrao u odbrani. Nije dozvolio gostima da naprave ni jednu šansu koja bi mirisala na gol.

B. Rađenović

Kupinovo-PSK Putinci 1:1 (0:1)

KUPINOVO: Stadion Kupinova, gledalaca 100, sudija Ćirković (Stari Banovci).Strelci: Lukač u 89. za Kupinovo, a Kolundžić u 13. mkinutu za PSK Putince. Žuti kartoni: Marjanović, Lukač (Kupinovo), Stoisavljević, Katić (PSK Putinci).

KUPINOVO: Vukašinović 7, Đuričić 7, Milutinović 7, Gavrilović 6, Marjanović 7 (M. Jovanović 7), Budimčić 7, Balog 7, Nikolić 6, Bošković 6 (Zoran Jovanović 6), Vasić 6 7 (Zlatko Jovanović 8), Lukač 8.

PSK PUTINCI: Milošević 6, Kvočka 7, Kuburović 6, Jovanov 7, Stoisavljević 7, Alimpić 6, Savković 7,  Kolundžić 8, Vidaković 7, Bajić 7, Katić 6.

Lepa fudbalska predstava. Domaćini su igrali dobro u toku celog meča, a favorizovani gosti, prosto su bili iznenađeni što su naišli na jak otpor. Posle vođstva u prvom poluvremu gostiju, domaći igrači, su drugi deo ušli rešeni, da makar poravnaju rezultat.I to im je uspelo u samom finišu utakmice.Zlatko Jovanović je odigrao pas sa Lukačom, kome se ukazala prilika da matira Miloševića, i na kraju je to i uspeo izblizine za konačnih 1:1.

B. Lukač

Rudar - Graničar (A) 6:0 (4:0)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 120, sudija Suyum (Inđija).Strelci: Santrač u 23, Marković u 34. i 45, Višnjovski u 37, Maksimović u 58. i Petrović u 88. minutu. Žuti kartoni: Petrović (Rudar), Končar (Graničar).

RUDAR: Pardovicki 8, Dejić 8, D. Krstić 8, Jovanović 8, Santrač 8, Maksimović 8, Višnjovski 8, Marković 8 (B.Krstić 8), Dostanić 8 (Vrhovac), Pudar 8 (Petrović 8).

GRANIČAR: Jakšić 6, Andriška 6, M. Miljanović 6, Subotić 6 (Kovačević 6), Bojanić 6, Kulačanin 6, Starčević 6, Knežević 6, Šuša 6, Končar 6, Dejan Nedinić 6.

Igrao se dobar fudbal, uz dosta šansi za Vrdničane.

N. Dević

Partizan - Borac (M) 4:0 (1:0)

VITOJEVCI: Igralište  Partizana, gledalaca 60, sudija Pavlović (Ogar).Strelci: V. Petrović u 35. i 60, Pajić u 58.i Pavlović u 83. minutu. Žuti karton: Erić (Borac).

PARTIZAN: Stajčić 7, Ž. Radović 7 (Matijević), Tripić 7, Jovanović 7, Pavlović 7, Aleksić 7 (M. Radović), Pajić 7 (Mirković), V. Petrović 8, Đurović 7, Vukolić 7, Mlađenović 7.

BORAC: Jandrić 7, Žegarac 7, T. Vuletić 6, N. Vuletić 6, Konjević 6, Grujičić 6, Kovačević 6,  Vukadinović 6, Dragojević 6, Erić 6 Smajlović 7 (Relić).

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su gosti u prvom poluvremenu iznenali dobrom i borbenom igrom, protiv favorizovanog domaćina. A, u nastavku, čak su Martičani, mogli i poravnati rezultat.Ali, šut  Grujičića sa bele tačke, golman domaćih Stajčić je odbranio. Potom su domaćini postigli dva gola za nekoliko minuta, što je i odlučilo, pobednika.

Z. Krstić

Jadran - Sloven 1:0 (0:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 100, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica).Strelac: Marković u 84.minutu. Žuti kartoni: Dragutinović, Marković (Jadran), Batanjski, Radišić (Sloven).

JADRAN: Čavić, Maletić, Bulatović, Tutek, J. Kojčinović, Milaković, Rajić, Pekić (Dragutinović), Marković, Branković, Radić (M. Kojčinović).

SLOVEN: Der, Batanjski, Kljajić, Lukić (Radišić), Đuknić, Topić (Popović), Adamović, Rakić, Stanić,  Kljajić (Putnik), Puzić.

Vrlo dobra utakmica, u kojoj su se rivali, nadmudrivali, domaćini su stalno napadali, Rumljani izdržavali napade sve kobnog 84. minuta, kada je Danilo Marković izveo efektno slobodan udarac s 20 metara.

P. Stojaković

Budućnost - Ljukovo 3:1 (0:0)

SALAŠ NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 100, sudija MItrović (Ruma).Strelci: Janković u 48, Simovljević u 64.i Đukić u 67.za Budućnost, a Kovačević u 77. minutu za Ljukovo. Žuti kartoni: Trkulja, Karać (Ljukovo).

BUDUĆNOST: Jokić 7, Šarac 7, Marjanović 7, Grujić 7 (Mihailović 7), Jeftić 8, Đukić 9, Janković 8, Simovljević 8, Petrović 8, Kljajić 7 (Sretenović 7), G. Simeunović 7 (Zeljković 8).

LJUKOVO: Milošević 6, Kovačević 7, Trkulja 6, Marković 6 (Poštić 6), Knežević 7, Tripković 8, Šestović 6 (Vučenović 6), Karać 6, Bjelac 6, Krstić 6, Čučković 6.

Očekivala se rutinska pobeda igrača Budućnosti, ali prvo poluvreme su odigrali slabo, što je odgovaralo gostima iz Ljukova. U nastavku, druga pesma.Domaćini mnogo angažovaniji i plod takve igre je tri gola u mreži gostiju.Janković je postigao gol na asistenciju Đukića. Izašao je sam ispred golmana Miloševića i rutinski ga je savladao.Simovljević je sam sebi pripremio šansu za gol, a Đukić je bio strelac iz šuta s 20 metara.Jednu grešku domaće odbrane iskoristio je Kovačević da, samo, smanji rezultat.

M. Simić

Železničar -Donji Petrovci 3:0 (2:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, gledalaca 150, sudija Mijanović (Adaševci).Strelci: Krunić u 39. i 42. i Diklić u 87. minutu (autogol). Žuti kartoni: Devrnja, Mrkajić, Čvorkov (Donji Petrovci).

ŽELEZNIČAR: Milinović 7, Kekić 7, Katarić 7, Marjanović 7 (Janjuz), Krivokuća 6, Mrđa 6, Jurišić 7, Lukić 7, Krunić 8, Rakar 8, Kostić 7.

DONJI PETROVCI: Bašić 8, Putica 6, Devrnja 6, Diklić 6, Vukajlović 6 (Novković), Oljača 6, Mrkajić 6, Čvorkov 6, Krkobabić 6 (Nedimović), Damjanović 6 (Crnokrak), Šaša 6.

Zaslužena pobeda Inđijaca, koja, mogla biti izražena sa još više golova.Ali, to je sprečio odlični golman gostiju Bašić.

I. Đumić

Borac (K)-Napredak (P)  3:2 (1:1)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Dujić (Sremska Mitrovica).Strelci: Vračev u 5.(autogol), V. Matić u 60. (iz penala) i P. Ilić u 90.za Borac, Đurčin u 30.i D. Janković u 68.minutu (iz penala) za Napredak.Žuti kartoni: Skopljak, Bošković, D.Janković, Miličević (Napredak).

BORAC: Stanišić 7, Radovanović 6, B. Samaryić 6, Radišić 6, Vukosavljević 6 (P. Ilić 7), V. Matić 7, D.Samaryić 6, Sremčević 6, Pjevac 7, Stojković 7, Ninković 7.

NAPREDAK: Bošković 7, S. Jovanović 7, Šarec 7, Miličević 6, D. Janković 6, Đurčin 6, Skopljak 6, Vasilić 6, Puvalić 6, Vračev 6.

Klenčani su došli do očekivane pobede, teškom mukom, gosti su igrali celu utakmicu sa deset igrača, ali, bili su mnogo bolji rival u toku cele utakmice, a slavili, su tek, golom P. Ilića u 90. minutu igre.

Z. Perić

VITOJEVCI: Partizan - Borac (M) 4:0, INĐIJA: Železničar - Donji Petrovci 3:0, VRDNIK: Rudar - Graničar (A) 6:0, KUPINOVO: Kupinovo - PSK Putinci 1:1, NOVI KARLOVCI: Polet - Sloboda 2:0, GOLUBINCI: Jadran - Sloven 1:0, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Ljukovo 3:1, KLENAK: Borac - Napredak (P) 3:2.