Novosadska liga: Lider spasao bod u finišu

30.10.2018. 13:16 13:19
Izvor: D. Ivanić/ Bajat (Mladost) blokira šut Renića (Novi Sad)

Derbiju Novosadske lige završen je podelom bodova. Doduše, gosti su imali bodove u yepu vodili su do 87. minuta, ali su fudbaleri Mladosti uspeli da izjenače.

Mladost - Novi Sad 1:1 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 300, sudija: Pjevac (Temerin), strelci: Dragojlović u 87. za Mladost, a Đanković u 21. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: Fačeša, Slijepčević, Zorić, Novković (Mladost), Stakić, Suvajyić, Đanković, Trivunović, Simić (Novi Sad).

MLADOST: Ivanišević 7, Trišić 7, Gačeša 7, Slijepčević 7, Barać 8, Janić 7, Vučić 7 (Maliyan), Zorić 7, (Dragojlović 8), Vučković 7 (Šijan 7), Renić 7, Kaurin 7.

NOVI SAD: Šurlan 8, Stakić 7 (Mirić 7), Papović 7, Ilić 7 (Mrđa 7), Suvajyić 7, Bajat 8, Đanković 8, Stojanović 7, Ćirić 7 (Lukaja 7), Trivunović 7, Simić 7.

U 21. minutu Đanković je sa leve strane ušao u šesnaesterac i uputio je precizan udarac, lopta je skinula paučinu iz levog gornjeg ugla. U 41. minutu Vučić je sa korner linije glavom ubacio pred gol, a Vučković je sa pet metara pogodio Šurlana.

U nastavku gosti su se orijentisali na čuvanje rezultata. U 56. minutu Kaurin je prošao po desnoj strani, usledio je centaršut po zemlji, Renić je u padu sa dva-tri metra promašio gol. U 80. minutu Simić je mogao da udvostruči vođstvo gostiju, ali je prečka je spasila Ivaniševića. Tri minuta pre kraja na odbijenu loptu natrčao je Dragojlović i lopta je završila u desnom gornjem uglu Šurlana.

D. Ivanić

Šajkaš - Omladinac 0:1 (0:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100, sudija: Subašić (Veternik), strelac: Ćurčić u 68. minutu. Žuti kartoni: Mirković, Pecelj, Stojanović, Tomić (Omladinac).

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Živanov (Todorović), Greaorac, Rulić (Radivojević), Vujinović, Lazić (Pavkov), Panić, Nikolaš, Stefanović.

OMLADINAC: Latinović, Stojanović, Tomčić, Pecelj, Mirković, Maksimović, Makarić (Tomić), Batar, Ćurčić, Živković, Živojnov.

U korektnom meču dva sportska rivala ekipa iz Stepanovićeva je čvrstom odbranom i kontranapadima uspela da odnese ceo plen. Napadali su domaći jalovo, pa gotovo ni jednog trenutka nisu ozbiljnije ugrozili čvrstu odbranu na čelu sa golmanom Latinovićem. Hrabro su se gosti borili, a podatak da su u fer igri dobili četiri kartona govori da im je pobeda bila od velike važnosti. Na kraju su za požrtvovanu igru nagrađeni. Nakon kontranapada Bojan Ćurčić je doneo veliku radost.

M. Po.

Petrovaradin - Bačka 1:1 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Šarac u 71. za Petrovaradin, a D. Trivunović u 55. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Gardinovački, Pavlov, Gavrišić, Bjelić (Petrovaradin), Balog (Bačka).

PETROVARADIN:  Sakan 6, Šavija 6, Gardinovački 6, Čović 7 (Iikonić), Galović 6 (Šarac 7), Bjelić 7, Pavkov 7, Kovačević 7, Popović 6 (Gavrišić 6), Kokanović 7, Polovina 7.

BAČKA: Bajt 6, Erdeljan 6, Cvijić 7 (Rogić 7), Balog 6 (D. Trivunović 7), Pavlov 7, Pantić 7, Petrović 6, Marković 7, Bagić 7 (Đurić), Soldat 7, Dangubić 7.

Sa puno respekta u meč su ušla oba rivala uz tri lepe prilike ekipe iz Đurđeva, ali su Pavlov i dva puta Bagić bili neprecizni. U nastavku je ulazak Dušana Trivunovića doneo prevagu u korist gostiju, jer je Trivunović nakon solo prodora savladao Sakana. Uspeli su domaći da golom veterana Boška Šarca izjednače i dođu do boda. Šarac je precizno izveo slobodan udarac, ali sigurno da gol ide na dušu golmana Bajta.

Do kraja meča gosti su pokušali da ponovo ozbiljnije ugroze Sakana ali se rezultat nije menjao.

M. Po.

Indeks - Slavija 0:0

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka). Žuti kartoni: Kovačević, R. Knežević (Indeks), Gajić (Slavija).

INDEKS: Subašić, Zorić, Kovačević, Vuković (Ribar), R. Knežević, Senderak, Zvekan (B. Knežević), Kiš, Banjac, Bursać, Lavrek (Kisić).

SLAVIJA: Čavić, Ružić (Hovanec), Radaković, Žakula, Markov, Gajić, Grlica (Magočević), Okiljević, Grubović, Radovanović, Ćulum (Grujić).

U gradskom derbiju mreže su mirovale. Obe ekipe više vodile računa kako da ne prime gol, pa se može reći da nije bilo ozbiljnijih prilika. Samo po jedna polušansa. Prvi je pripretio iz slobodnog udarca Stefan Radovanović, a na drugoj strani Banjac je bio u situaciji da bolje odreaguje, ali je lopta završila kraj gola, pa su rivali meč završili sa onim najnepopularnijim rezultatom, ostali su dužni gledaocima.

M. Kovačević

Fruškogorac - Jedinstvo 2:2 (0:1)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Filipović u 53. (autogol), Škrbić u 56. za Fruškogorac, Stančić u 12. i Stričević u 50. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Varničić, Škrbić (Fruškogorac), Klisarić (Jedinstvo).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Starovlah (Karać), Vasojević, Perović, Kukuruzović, Malešević (Spasojević), Jevtić, Glišić, Brkljača (Mladenović), Varničić, Škrbić.

JEDINSTVO: Savić, Filipović, Pekez (Zeljković), Stričević, Latinović (Klisarić), Berić, Stamenković, Đekić, Stančić, Vučićević (Marić), Kitić.

Ekipa Jedinstva iznenadila je domaćina otvorenom napadačkom igrom, što je rezultovalo golom Darka Stančića za vođstvo. I početak drugog dela pripao je momcima trenera Jove Ninkovića da bi Vladimir Stričević realizovao priliku i povećao rezultat.

Tek nakon drugog primljenog gola Kameničani su krenuli u ofanzivu. Došli su domaći uz puno sreće do smanjenja rezultata, jer je iskusni Nebojša Filipović u nameri da glavom vrati loptu golmanu Saviću, ali je bio nespretan  i lopta se našla u mreži. Tri minuta kasnije naleti domaćih urodili su plodom, a gol za izjednačenje postigao je Dragan Škrbić.

M. Po.

Miletić - Fruškogorski partizan 2:5 (0:2)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 50, sudija Štumpf (Novi Sad), strelci: Banjac  u 82.  i Pavkov u 86. za Miletić, a Dević u 16. i 33. i Ferati u 50. i 79.  i Dulić u 76. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: N. Lišić,Trivunović,Subotin.Đurić  (Miletić), D. Dević (Fruškogorski partizan)

MILETIĆ: A. Lišić 7, Kalaković 6, Đurić 6, N. Lišić  6,Mračajac 6, Pavkov 7, Banjac 7, Rogić 6 , Stanković 6 (Lišić B), Subotin 6,Trivunović 6 (Slavnić).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin 7, D. Dević 7, Misini 7, Makivić 7, Klincov 7, Babić 7, V. Dević 8, Dulić 8, Ferati 8, Podraščanin 7, Tomljanović 7(Antonić).

Krenula je ekipa Miletića napadački i stvorila nekoliko prilika ali bez realizacije, a gosti su posle odličnog kontranapada postigli prvi pogodak. Vrlo brzo  mreža dopmaćih se još jednom  zatresla. Nisu se domaći predali i u drugo poluvreme su ušli napadački,  ali su posle prekida bili nesmotreni. Primili su tri gola posle tri kornera. Sve što su uspeli do kraja su da smanje rezultat golovima Banjca i Pavkova.

Ž. M.

TSK – Sirig 1:0 (0:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 700, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelac: Pupovac (iz penala) u 77. minutu, žuti kartoni: Kosić (TSK), Vulić, Narančić, Vasić, Dekić (Sirig).

TSK: Vojvodić, Dragoljević, Brežnjak (Rosić), Đukić, Milosavljević, Drinić, Sekulić, Kosić, Savić, Pupovac (Varga), Zukić (Pantoš).

SIRIG: Miščević, Gayić, Jelić (Perišić), Milovanović, Vasić, Narančić, Dekić, Grujičić (Zeljković), Jovanović, Vujanović, Vulić (Rabljenović).

Opštinski derbi, odigran je pred punim tribinama, uz rovovsku borbu i šanse na kašičicu. Sirižani su na kartu požrtvovanosti dugo odolevali favorizovanom domaćinu, a odluka je pala u finišu. Posle centaršuta Sekulića, u kaznenom prostoru je došlo do kontakta Jelića i Savića, pa je dobro postavljeni sudija Dragoljević dosudio penal. Gosti su protestovali, smatrajući da se centarfor Temerinaca nalazio u ofsajdu. Kada su se strasti smirile, Jovo Pupovac je smireno realizovao kazneni udarac, donevši crveno-belima važne bodove u trci za viši rang.

M. M.

Indeks - Slavija 0:0, TSK - Sirig 1:0, Mladost - Novi Sad 1:1, Fruškogorac - Jedinstvo 2:2, Petrovaradin - Bačka 1:1, Šajkaš - Omladinac 0:1, Miletić : Fruškogorski partizan 2:5. Slobodan je tim: ŽSK.