Somborska liga: Bačkopalančani učvrstili vođstvo

30.10.2018. 12:31 12:33

Već na početku utakmice, Maksim Miladinović predočio je jasno svim posetiocima sa kakvim ambicijama Bačkopalančani doputovali su u Lipar.

Lipar - Stari grad 0:2 (0:1)

LIPAR: Igralište Lipara, gledalaca:100, strelci: Miladinović u 6. i Vlajić u 55. minutu, žuti kartoni: Lalić, Lazić, Žarić, Avdalović (Lipar), a Gajdobranski, Knežević, Rađenović, Trifunović (Stari grad).

LIPAR: Manojloviçć, Popović (Đukić), Mijić, Marčetić, Avdalović, Novakov (Krupljanin), Lalić, Šegan, Žarić, Lazić, Čestić.

STARI GRAD: Bugarski, Trifunović, Rađenović, Vlajić, Gajdobranski (Gostović), Marčeta, Knežević, Zeljko, Miladinović (Mitić), Valentik (Jovicki), Radić

A u nastavku iskusni Zarko Vlajić potvrdio je novu pobedu Starog grada, koja učvrstila ga je na liderskoj poziciji na tabeli.

Đ. Štrbac

Krila Krajine - ŽAK 0:0

BAČKA PALANKA: Stadion SRC Tikvara, gledalaca:150, sudija: N. Šćepanović (Kruščić), žuti kartoni: Duvnjak, Češljević, Paripović (Krila Krajine), a Šimunov, Radusin (ŽAK), crveni kartoni: trener D. Beljanski (Krila Krajine), a Šimunov (ŽAK).

KRILA KRAJINE: Stojčevič, Vignjevič, Stupar (Miličević), Duvnjak, Medan, Zelinčević, Češljević (Gajdobranski), Marković, Pandurov, Paripović, Dukić (Toma).

ŽAK: Lagundžin, Banda (Bubanja), Bečanović, Šimunov, Macanović, Kovačević, Hernaus (Asan), Radusin, Stanković, Nenadić, Đorđević.

U toku bio je 83. minut utakmice, kada napadač Krila Krajine Nikola Češljević nije realizovao jedanaesterac. Njegov šut sa bele tačke završio je tik pored leve stative gola Somboraca, u gol-autu. Pre i posle toga, igralo se obostrano tvrdo, uglavnom, u prostoru između dva   šesnaesterca.

Đ. Št.

Tvrđava - Slavija 1:4 (0:3)

BAČ: Stadion Trvđave, gledalaca 100, sudija: Šolaja (Obrovac), strelci: Dženadija u 72. za Tvrđavu, a Bajić u 9. (autogol), Kučenić u 32. Batinica u 24. i 55. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Badivuk, Krstić, Čović (Tvrđava).

TVRĐAVA: Stupar, Dević, Bajić, Balango, Stanivuk, Šoljmoši, Krstić. M. Agbaba Čović (Ćulibrk), D. Agbaba (Đenadija).

SLAVIJA: Brnja, Zaskalicki, Babić, Triuvnović, Ćorda, Kotiv, Kuhta (Baljinski), Petrović, Batinica (Mileć), Kućenić, Nimet (Budić).

Zaslužena pobeda gostiju koji su imali terensku inicijativi i bili ti koji su diktirali tempo. Da su napadači gostiju bili prisebniji pobeda bi bila ubedljivija. Poveli su gosi u 9. minutu kada je Batanica nabacio loptu s leve strane, na loptu je startovao Babić i poslao u soptvenoj mreži.

U 24. Batinica je povećao rezultat a u  32. minutu Zaskalicki je uposlio Kučenića koji je poslao loptu u mrežu. U 55. Batinica je ponovo bio strelac.

U 72. minutu rezervista Dženadija postavio konačan rezultat kada je sa 25 metara savladao golmana Brnju.

J. Šuster

Radnički (R) - Odžaci 3:1 (1:0)

RATKOVO:  Stadion Radničkog, gledalaca 80, sudija: Pilić (Kula), strelci: Petković u 30. Milojević u 59. Đokić u 90. za Radnički, Petković u 52. minutu za Odžaci.

RADNIČKI: Jovanović 7, M. Aleksić 8, Lazarević (Vig 7), Petković 8, Kesić 7, Santrač 6 (Kocić 7), J. Aleksić 7, Kuveljić 7, Milojević 8, Gvozdenović 7 (Đokić 7), Kardinal 7.

ODŽACI: Kuzmanović 8, Minčić 7, Matijević 7, Lazić 7 (Prečanica 6), D. Nikolić 7, Petković 8, Kanja 7, Medić 7, Zorić 6, Kuduzović 6 (M. Nikolić), Bogdanović 7.

Komšijski derbi dobili su Ratkovčani, a oslabljeni gosti pružili su žilav otpor. Pored postignuta tri gola domaći napadači propustili su još nekoliko veoma povoljnih prilika. Najlepši gol postigao je Milojević u 59. minutu šutem iskosa sa 30 metara kada je pogodio same rašlje odličnog golmana Kuzmanovića.

A. Čičić

Kulpin - Hercegovac 0:1 (0:0)

KULPIN: Stadion Kulpina, gledalaca:100, sudija: R. Radanović (Bačka Palanka), strelac: Novčić u 90. minutu, žuti kartoni: Zbućnović, S.Haška, Zorić (Kulpin), Terzić , Nemet (Hercegovac), crveni kartoni: S.Haška (Kulpin), Smajić (Hercegovac).

KULPIN: A.Đuga, Kolarski, Anđić, Milenković (Zorić), Trnjanov, Bulatović, Zbućnović, S.Haška, A.Haška, Popržen (Pereza), Zorzić.

HERCEGOVAC: Nemet,Smajić, Tasovac, Vukosav, Rastović, Trivunović, V. Hrnjez (Potkonjak), Terzić (Telebak), Novčić, Jovanović, Babić (Brdar).

Razočarali su fudbaleri Kulpina svoje verne navijače. Doživeli su minimalan poraz od Gajdobrana, koji su do osvajanja čitavoga plena došli u samoj završnici meča.

Za ovakav epilog pobrinuo se vispreni napadač gostiju Zoran Novčić, čije realizatorske sposobnosti su još jednom došle su do izražaja.

Đ. Št.

Vojvodina (T) - Polet (S) 1:0 (1:0)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca:160, sudija: N. Manić(Karavukovo), strelac: Tančić u 42. minutu, žuti kartoni: D. Ranisavljev, Pilipović (Vojvodina), a Romić, Plavšić, Vukašinović, Rovčanin, Ilić (Polet), crveni karton: Ilić (Polet).

VOJVODINA (T): Dukić, T.Nikolić, D.Ranisavljev,Mustafović, Radaković, M. Ranisavljev, G. Stanojev, Cvijić (Pilipoviçć), D.Nikolić, Tančić (M.Stanojev), Bojanić (Bašić)

POLET (S): Milan Živković, Marković, Bosnić (Martinović), Ilić, Perović, Plavšić, Rovčanin, Vukelić, Janković (Vukašinović), Romić (Rakočević), Komazec.

Minimalnu, ali sasvim zasluženu pobedu Tovarišanima, evrogolom sa 18 metara doneo je Srećko Tančić. Goste je od katastrofalnog poraza spasao iskusni golman Milan Živković.

U zaostavnom vremenu, robusni štoper  Poleta Predrag Ilić serijal vulgarnih reči, prvo, uputio je sudiji Nemanji Maniću iz Karavukova, a, zatim, i delegatu Radovanu Srdiću iz Obrovca.

Đ. Št.

Rusin - Kula 2:0 (2:0)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina, gledalaca:200, sudija: N.Đurđević (Aleksa Šantić), strelci: Holik u 14. i Veselinović u 18. minutu.

RUSIN: M. Nađ, Lančužanin, Holik, Hardi, Malacko (Manjoš), Oros (Bodnar), Veselinović, Budimski, Đukanović, Katona, B.Nađ (D.Nađ).

KULA: Zivko, Bodiš, Gačević (Janjić), Tapai, Mitrić, Radulović, Davidović, Anđelković, Babić (Vojnović), Simić (Stojanov), Barna.

Na ekspresan način stigli su fudbaleri Rusina do trijumfa, u komšijskom okršaju za bodove. Tri nova boda Krsturcima osigurali su Bojan Holik i Dražen Veselinović, koji overili su terensku inicijativu svoje družine iz prvog dela prvog poluvremena. Bezuspešni bili su malobrojni pokušaji Kuljana da anuliraju rezultatsku prednost domaćeg tima, koji ostao je u trci za najviši plasman.

Đ. Št.

Budućnost (P) - Borac 0:1 (0:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca:150, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelac: M. Jovanović u 49. minutu, žuti kartoni: Ponjević, Popov, Marić (Budućnost), a Lakatoš, Draško, Maksimović (Borac), crveni kartoni: Laćarak (Budućnost), a Đukić (Borac).

BUDUĆNOST (P): Đurković, Popov, Laćarak, Vjetrović, Turi, Ponjević, Jandrić, Vulić, Alimpić (Sekeruš,Živić) , M.Kozomora, Marić.

BORAC 46 (O): Đukić, Lakatoš, Knežević, S. Kozomora, Maksimović, Gajić, Tankosić , Draško, Trkulja (Nikolić), M.Jovanović, Stanišić.

Opštinski derbi pripao je Obrovčanima. Imali su i fudbaleri paroške Budućnosti svojih povoljnih prilika, ali mreža gostiju ostala je netaknuta.

Sudija Milan Bosnić iz Bačke Palanke imao je pune ruke posla. U finišu meča, Bosnić dosudio je penal za Parožane, ali, na intervenciju pomoćnog   arbitra, preinačio odluku.

Đ. Št.

Kulpin - Hercegovac 0:1, Vojvodina (T) - Polet (S) 1:0, Rusin - Kula 2:0, Krila Krajine - ŽAK 0:0, Radnički - Odžaci 3:1, Lipar - Stari grad 0:2, Budućnost (P) - Borac 0:1, Tvrđava - Slavija 1:4.