Kup Srbije: Partizan preko Zemuna do četvrtfinala

25.10.2018. 10:03 10:07
Izvor: Duel Zemuna i Partizana, foto: FK Partizan

Fudbaleri Partizana oprvadali su ulogu favorita i plasirali se u četvrtfinale Kupa pošto su u uzbudljivoj utakmici u Gornjoj varoši savladali Zemun.

Bilo je mnogo  prilika na obe strane, crno-beli su svoje realizovali, domaćinu ostaje da žali za svojima.

Stihijskim napadima Partizan je već u prvim minutima pokušao da dođe do rezultatske prednosti. Učinak je bio mršav. Izuzme li se šansa Miletića u 9. minutu, čiji šut iz blizine je Tošeski glavom izbacio sa gol linije, sve ostalo se završavalo na ivici kaznenog prostora Zemunaca. Beznadežno spori Gomeš, bezvoljni Pantić i Janković nisu predstavljali opasnost za čvrstu odbranu domaćina. Apsurdno je, ali u prvih pola časa igre najopasniji napadač tima sa Topčiderskog brda bio je odbrambeni igrač Miletić.

Prvi dobar potez Jankovića dogodio se u 33. minutu, ubacio je loptu u kazneni prostor, natrčao je Urošević i šutirao a golman domaćih odbranio. Pet minuta kasnije Janković se sam našao u izglednoj prilici i sedam metara šutirao pravo u golmana Miloševića. U 45. minutu Nikolić je izveo minijaturu u kaznenom prostoru Zemunaca i bio šutirao opet u golmana.

Čim je počelo drugo poluvreme šansu je imao Zemun. Zakarić i Marković su se sudarili na ivici svog kaznenog prostora, natrčao je Vukadinović i snažno šutirao tek koji centimetar pored gola. Ubrzo je Partizan poveo posle lepe akcije, probuđeni Janković je ubacio loptu pred kazneni prostor Zemunaca, natrčao je Marković i plasirao je u mrežu. Usledilo je još nekoliko prilika crno-belih, ali su Pantić i Valijente bili neprecizni. U nastavku probudili su se i Zemunci i imali još nekoliko prilika.Pritiskali su domaći crno-bele, ali nisu stigli do gola. Zato je  Zakarić u 88. minutu lepim udarcem sa 17 metara savladao Miloševića za konačnih – 2:0 za Partizan.

I. Lazarević

Zemun - Partizan 0:2 (0:0)

BEOGRAD: Stadion Zemuna, gledalaca 2.000, sudija: Marković (Beograd). Strelci: Marković u 49. i Zakarić u 88. minutu. Žuti karton: Lukić (Zemun).

ZEMUN: Milošević 6,5, Milutinović 6, Cvetković 6, Trajković 6, Lukić 6, Tošeski 6 (Savić 6,5), Luković 6,5, Kukuličić 6 (Somaeb 6), Vukadinović 7, Stojković 6,5 (Romanovskij 6), Mrkajić 6.

PARTIZAN: Stojković 6, N. R. Miletić 6,5, Marković 7, Valijente 6, Urošević 7, Zđelar 6, Zakarić 7, Janković 7 (N. G. Miletić), Pantić 6,5 (Smiljanić 6), Nikolić 6,5, Gomeš 6 (Đerlek).

Osmina finala Kupa Srbije: Subotičani idu dalje

DOBANOVCI: Budućnost - Radnički N.                 1:4

KULA: Spartak ŽK - Mačva                                      1:0

ZEMUN: Zemun - Partizan                                        0:2

NOVI SAD: Vojvodina - Sinđelić                          4:0

ČAČAK: Borac - Napredak                                         0:4