18.10.2018. 08:09 13:09
Izvor: F. Bakić/Kostić, Simić i Mehić u bloku zaustavili napad Prlića

Odbojkaši Vojvodine NS seme plasirali su se u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, a u dvomeču sa zagrebačkom Mladošću izvojevali su i drugu pobedu.

Vojvodina NS seme – HAOK Mladost (Zagreb) 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 28:26)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca 1.900, sudije: Milonakić (Grčka), Ivanov (Bugarska).

VOJVODINA NS SEME: Simić 5, Vučićević 5, Fundora 19, Škundrić (l), Negić (l), Kovačević, Vijecki 18, Kujundžić 11, Kostić 5, Mehić 6, Radević 2, Todorović, Rudić, Perić.

MLADOST: Sabljak, Radoš (l), Nikačević 20, Mitraši­nović, Bakonji, Sedlaček 16, Šarčević (l), Mišura, Jurić, Prlić 2, Marelić 11, Krnić 2, Dukić 3, Mihalj 11.

Posle 3:2 u gostima, slavio je aktuelni šampion Srbije pobedu od 3:1 na svom terenu u utakmici koja nije bila lepa za gledanje (58 grešaka), ali je najvažnije da su crveno-beli ispunili prvi cilj.

Domaći su dobro počeli utakmicu, došli do uvodnog vođstva preko Mehića i Fundore (6:3), ali su gosti ekspresno uzvratili, koristili sve prilike i preokrenuli rezultat (12:13). Posle bloka Dukića imali su Zagrepčani vođstvo 17:14, tada je menjao domaći trener Nikolić i u igru uveo iskusnog Radevića što je odmah doprinelo aktivnijem bloku. Pokušavali su domaći da se vrate u utakmicu i uspeli posle kontre Kubanca Fundore (20:20), a zatim je David Mehić s dve dobre akcije doveo domaće u osetno vođstvo u završnici (23:21). Ipak, gosti su to brzo sustigli, ali je na prvoj set lopti za domaće dobro u bloku reagovao Vu­čićević i doneo vođstvo.

Prvu polovinu drugog seta Novosađani će želeti što pre da zaborave. Gotovo da nema segmenta igre u kojem nisu grešili i nije trebalo dugo ekipi Mladosti da povede ogromnom razlikom (14:7).  Ušli su Kujundžić i Ukrajinac Vijecki i to se do kraja meča pokazalo kao dobitna kombinacija domaće klupe. Topili su Novosađani zaostatak i preko pomenutog tandema stigli čak do 16:17, ali su tada ostali bez snage, a Sedlaček i Mikašević su izborili izjednačenje u setovima.

Dugo se igralo poen za poen u, često odlučujućem, trećem setu, a preko Vijeckog i Fundore Voša se prva “odlepila” na plus dva (12:10) i održavala to vođstvo do dobrog bloka Stevana Simića za 20:17. Nešto bolji servis omogućio je domaćinu aktivniju igru u polju, a blok je ustvari bio odlučujući (Vijecki “uhvatio” Sedlačeka) i ubrzo su domaći došli na korak do radosti.

Zagrepčani su dobro odreagovali u nastavku, imali osetnu prednost na početku četvrtog perioda igre, ali se do sredine seta sve iznivelisalo. Kod rezultata 14:14, napravili su gosti seriju poena od 5:1 na servise Mihalja (19:15), ali su ubrzo svojim greškama pomogli domaćinu da se vrati rezultatski (22:22), uz dobru igru Fundore. Iskusni Ivan Kos­tić preuzeo je sve na sebe u samoj završnici s nekoliko dobrih poteza donosio meč lopte crveno-belima, a sve je završio džoker na ovom meču Miran Kujundžić.

U drugom kolu kvalifikacije za Ligu šampiona Vojvodinu očekuje dvomeč sa bugarskim šampionom Nestohimikom iz Burgasa.