Ženska  liga Srbije: Novosadska ŽKA ubedljiva

06.10.2018. 21:21 22:10

Samo u prvoj četvrtini gošće, tada šuterski izuzetno rapsoložene, pravile su probleme Novosađankama i taj deo igre rešile u svoju korist sa 14 poena prednosti.

Novosadska ŽKA – Partizan 94:70 (16:30, 21:10, 34:16, 23:14)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 150. Sudije: Arsić, Knežević, Velić.

NOVOSADASKA ŽKA: Lukić 3, Androić 2, Stojanović 7, Siman 2, Radović 21, La. Radulović 21 (9as), Jovanović, Janković 10, Tadić 2, Grahovac, Mitrović 21(15sk).

PARTIZAN: Jovanović, Ignjatović, Popović 10, Stepanović 11, Katić 23, Mitrović 9 (11sk, 4as), Đorđević, Rajić 8, Inđić 7, Todorović 2, Samaryić, Repac.

Već u drugoj, ŽKA je zaigrala mnogo bolje u defanzivi, pa su crno – bele u prvih šest minuta postigle samo dva poena. Topila se prednost Partizana, koja je potrajala samo do početka treće četvrtine. Na terenu je, praktično, postojao samo jedan tim – domaći. Raspucala se Lara Radulović, Jelena Mitrović pod obručima nije imala pravog rivala, te su Novosađanke sasvim zasluženo došle do prve, više nego ubedljive prvenstvene pobede.

D. Kn.

Sjajna treća deonica

Student  - 021 69:77 (17:18, 16:18, 13:24, 23:17)

NIŠ: Hala OŠ “Dušan Radović” , gledalaca: 200. Sudije: Dimovski, Milosavljević, Đorđević.

STUDENT: Vujusić 10, Jeremić 19, Petrović, Dimitrijević 5, Milošević 10, Radojković, Stošić 3, Tete 12 (7sk), Jovanović, Ilić, Petrović.

021: Opačić, Milošević 6, Vitomir 4, Filipović, Trebovac 7, Popludijević, Gvero 18, Jokić 16, Adamović 26 (19sk, 5as), Popović, Todorović, Jovanović.

Vrlo uzbudljiv meč viđen je u Nišu, a Novosađanke su sjajno odigrale u trećoj deonici, a potom, kada su domaće košarkašice uspele da poravnaju (66:66), izabranice Saše Jovanovića su u finišu bile koncentrisane, pogodile odlučujuće šuteve i u vojvođansku prestonicu donele velike bodove.  U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba, a sem nekoliko uvodnih minuta, gošće su sve vreme bile u blagom vođstvu, pa su na veliki odmor ponele tri poena prednosti (33:36). U nastavku, u trećoj deonici, sjajna odbrana Novosađanki je dala rezultat i gošće su imale i 13 poena viška. Ipak, agresivne domaće košarkašice su u psolednjoj četvrtini uspele da izjednače, ali onda je meč prelomila fanstastična Jovana Adamović, najbolji akter susreta. Preuzela je odgovornost, pogodila  nekoliko važnih šuteva, dominirala pod obručima i donela bodove svom timu.