Pančevačka liga: Komšijski derbi gostima

19.09.2018. 16:18 16:20
Izvor: Fudbaleri Radničkog raduju se posle pobede

U komšijskom derbiju bolja igra gostiju iz Barande tokom celog susreta  i na kraju zaslužena pobeda.

Dolina – Radnički (B) 1:2 (1:1)

PADINA: Stadion Doline, gledalaca: 100. Sudija: Maksimović (Starčevo). Strelci: Kelečević u 25. za Dolinu, a Cukić u 23. Dobrić u 60. minutu (iz penala)  za Radnički.

DOLINA: Bujaković 7, Radulović 6, Šajber 6, Matulja 7, Čižik 6, Kelečević 7 (Babuhna 6), Zemen 6 (Plan 6), Ilić 6, Popović 7, Mitić 7, Đorić 6.

RADNIČKI: Labus 7, Radojev 7, Ilić 7, Radivojević 7, Jovanović 7, Starčević 7, Đogo 7, Stojković 7 (Jovičin 7), Dobrić 7,5, Cukić 7,5.

Gosti su poveli golom Cukića da bi posle dva minuta igre Kelečević poravnao rezultat.

Do pobede gosti su stigli  posle igranja rukom  u svom šesnaestercu domaćeg igrača i sudija je dosudio penal. Dobrić je uspeo da zatrese mrežu Bujakovića. Posle vođstva do kraja meča sigurna igra Baranđana i zaslužena pobeda u derbiju.

B. Stojkovski

Spartak – Borac (ST)  2:1 (1:0)

DEBELJAČA: Igralište Spartaka, gledalaca: 150. Sudija: Sarka (Vršac). Strelci: Sarević u 2. (iz penala) i Kanas u 79. za Spartak, a Živković u 56. minutu za Borac.

SPARTAK: Vasić 7,5, Koren 7, Toma 7 (Veselinović -), Sarević 7, Kovrlija 7, Anđelović 6,5 (Marković -), Koložvari 7, Kanas 7,5,  Kovač 7, Juhas 7 (Vojinović -), Sahter 7.

BORAC: Trbojević 7, Joković 7, Radojičić 6 (Hornung 6), Đurđev 6,  Vučić 6 (Božić 7),  Bajić 6,5, Ćirković 6,5,  Arsenijević 7,5 ( Zarić -), Živković 7, Nikolajev 7,5, Stanisavljević 6,5.

Domaći fudbaleri poveli su golom Sarevića iz penala, posle greške poslednje linije Starčevaca. Posle vođstva domaći fudbaleri imali su još dve izgledne prilike i onda su gosti iz  Starčeva imali tri prilike.

U drugom poluvremenu dobra i bolja igra gostiju i posle deset  minuta igre Živković je uspeo da izjednači. Domaći tim posle primljenog gola opredelio se na čuvanju gola i iz kontre kada je Kanas sa desetak metara savladao Trbojevića i svom timu doneo pobedu.

Jedinstvo (V) - Vojvodina (C) 7:4, Vulturul - Strela 0:5, Dolina - Radnički (B) 1:2, Vojvodina (S) - Dunav 3:2, Crvena zvezda - Partizan (U) 0:2, Polet - Jugoslavija 4:1, Sloga (BNS) - Jedinstvo Stević 1:0, Spartak - Borac (St) 2:1, Potporanj - Partizan (G) 2:1.