Superliga Srbije: Maričić doneo pobedu Spartaku

02.09.2018. 20:52 21:19
Izvor: Dvostruki strelac Dušan Maričić, foto: FK Spartak

Fudbaleri Spartaka ostvarili su vrednu pobedu na stadionu u Kuli, savladavši skromnu ekipu Dinama iz Vranja sa 2:0.

Vrednu zbog bodova i kao i zbog povratka samopouzdanja, ali su do nje došli igrom koja će brzo biti zaboravljena. Nije delovalo tako, jer već u 8. minutu domaćin je stogao do vođstva. Slobodan udarac  sa oko 20 metara izveo je Čečarić, njegov šut blokira je jedan igrač Dinama, lopta se odbila do slobodnog Marčića koji ju je sa 5-6 metara poslao u mrežu nemoćnog Đurića.Nakon toga domaćin u prvom poluvremenu nije pokzao gotovo ništa.. Što se gostiju tiče, najbliži golu bili su u 24. minutu kada je nakon centaršuta Vukajlovića Suraka glavom zahvatio loptu sa desetak metara, ali je Perić izbio u korner.

U drugom delu ista slika. Oni koji nisu videli vodeći gol domaćina u nastavka su imali reprizu. Slobodan udarac sa oko 23 metra ponovo je izveo Čečarić, šutirao je po zemlji, lopta se odbila od zida gostiju, stigla do slobodnog Marčića koji sa sedam metara pogodio mrežu Đurića za 2:0. Nakon ovog gola laknulo je Subotičanima, koji su u nastavku susreta iz nekoliko kontri mogli i do ubedljivije pobede. Najbliži golu bili su Denković u 71. minutu kada je nakon centaršuta Đenića sa  tri metra prebacio prazan gol, kao i Šimura u 76. minutu kada je šutirao ka  praznoj mreži gostij, ali je sa gol linije loptu u korner  izbio Nedeljković.Ovom pobedom Subotičani su sada u daleko lagdnijoj situaciji i svakako da sada lakše dišu.

Đ. Bojanić

Spartak ŽKDinamo 2:0 (1:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 300. Sudija: Lukić (Beograd). Strelac: Marčić u 8. i 52. minutu. Žuti kartoni: Jočić, Tekijaški, Đenić, Dunđerski ( Spartak Ždrepčeva krv), Stanković, Đurišić, Lalatović, Pavišić i Fru ( Dinamo).

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV: Perić -, Šimura 7, Jočić 6, Tekijaški 7, Đenić 7 ( od 80. Vukčević -), Milošević 6, Dunđerski 6, Obradović 6 ( od 46. Denković 6), Čečarić 7, Marčić 8 ( od 90. Šou -) i Ćalasan 7.

DINAMO: Đurić 6, Stanković 6, Stevanović 6, Vukajlović 6, Đurišić 6 (od 53. Lalatović 6), Dimitrov 6, Suraka 6, Nedeljković 6, Stojković 5 ( od 46. Đokić 6), Stevanović 6 i Pavišić 6 ( od 60. Fru 5).

Superliga Srbije: Remi Voždovca i Spartaka u Beogradu

27.08.2018. 08:35 08:37