Srpska liga Vojvodina: Revija golova u Prigrevici

26.08.2018. 16:20 16:24

Prigrevčani upravno da naprave od gotovine veresiju. Imali su igru i sigurno vođstvo sve do 78. minuta, a onda su na kraju strepili za konačan ishod.

Bratstvo - ČSK 4:3 (3:1)

PRIGREVICA: Stadion “Goran Nesvanulica-Klipi”, gledalaca oko 300, sudija: S. Keya (Novi Sad). Strelci: Nosković u 10. Vuković u 36. (iz penala) Savanović u 43. Šveljo u 57. za Bratstvo, a Balanović u 3. Dunjić u 78. i Šljivančanin u 90. minutu za ČSK. Žuti kartoni: Vejnović, Bursać, Stanković (Bratstvo), a Mršić, Balinović, Tanasić, Racić, Šljivančanin (ČSK).

BRATSTVO: Ićitović 6, Leđanac 6, Savanović 7 (Stamenković), Vejnović 7, Nosković 8 (Nikić), Vuković 8, Nešković 6 (Srbijanac 7), Bursać 7, Sremčević 6, Šveljo 8, Stanković 7.

ČSK: Studen 6, Ivetić 6 (Dunjić 7), Mršić 6 (Jovanić), Balinović 7, Jevtić 6, Tanasić 6, Racić 5, Jović 7, Stanić 6 (Leškov 7), Šljivančanin 7, Milutinović 6.

Gosti su poveli u 3. minutu, Balinović je ideano glavom zavatio loptu koju je centrirao Jović i smestio iza leđa nemoćnog Ićitovića. Radost gostiju trajala je kratko, jer je Noskovi već u 10. minutu dobro reagovao i glavom savladao Studena, a toj akciji prethodio je lep centaršuta kapitena Vukovića. U 36. minutu domaćin je poveo golom Vukovića iz penal, jer je Studen oborio Švelja. Pre odlaska na odmor Savanović je krunisao dobru igru domaćina i u 43. minutu povisio na 3:1. U drugom poluvremenu domaći su bili mnogo bolji i svoju igru su uvećali sa još jednim pogodkom strelca Ognjena Švelja, međutim kruljčni momenat se dogodio u 75. minutu. Prigrevčani su imali stopostotnu priliku jer su iz kontre izašli sami ispred golmana Studena i umesto sigurnog pogodtka Stanković je šutirao pored gola. Kazna je usledila samo tri minuta kasnije, kada je Dunjić preciznim udarcem pogodio donji desni ugao Ićitovićevog gola. Konfuziju u odbrani domaćina u poslednjem minutu koristi Šljivančanin koji postavlja konačnih 4:3.

J. Banjac

Crvena zvezda - Vršac 0:2 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 150, sudija: Belić (Zrenjanin). Strelci: Žerađanin u 43. i Ivanović u 69. minutu. Žuti karton: Petrić (Vršac).

CRVENA ZVEZDA: Glavičanin 6, Stajić 6, Isailović 6 (Ignjić 6), Rajković 6, Lazović 7, Rađen 7, Bubnjević 6, Milić 7, Stoicev 6 (Tomić 6), Zečević 7, Ilijin 6 (Marijanović).

VRŠAC: Čulčić 7, B. Blagojević 7, Petrić 8, S. Blagojević 7, Žerađanin 8 (Stankov), Ivanović 7, Levićanin 7 (Blagojević 7), Božić 7, Mandić 7 (Belić), Lazevski 8, Balan 7.

Ekipa iz Vršca zasluženo je odnela bodove iz Novog Sada. Vrščani predvođeni iskusnim kapitenom Lazevskim i nezaustavljivim Željkom Žerađaninom od prvog minuta nametnuli su tempo, stvorili tri lepe prilike, ali je golman Glavičanin bio na visini zadatka. U 33. minutu umalo da ih stigne kazna, Zečević je idealno u prostor uposlio Ilijina, a ovaj sa desetak metara neometan šalje loptu kraj gola. Dva minuta pre isteka prvog dela Željko Žerađanin je preciznim udarcem pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu.

Povećali su gosti vođstvo, pobegao je po desnoj Žerađanin, a centaršut je ispratio Dejan Ivanović i mreža se domaćina po drugi put zatresla.

M. Popović

Hajduk - Mladost 2:0 (0:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 200. Sudija: Repček (Vrbas). Strelci: Ivković u 67. i 70. minutu. Žuti kartoni: Babić, Kojčić, Juhik i Krstanović (Hajduk), a Dokić (Mladost).

HAJDUK: Brać 7, Ungar 6 ( od 46. Krstanović 7), Babić 7, Tomović 6 ( od 46. Milikić 7), Babović 6 ( od 60.Ivković 8), Davidov 8, Juhik 7, Veselinović 7, Mijić 6, Kojčić 7 i Rajkovača 7.

MLADOST: Rajić 6, Tomić 6, Papović 6 ( od 83. Grahovac -), Kočiš 7, Todorović 7, Ivanović 7 ( od 73. Dokić -), Vujović 6 ( od 81. Vasić -), Gojković 6, Marić 6, Stojšić 6 i Stoisavljević 6.

Fudbaleri Hajduka su ostvarili prvu prvenstvenu pobedu u Srpskoj ligi grupa Vojvodina. Savadali su Mladost  sasvim zasluženo, jer su sve vreme kontrolisali igru, imali posed, stvarali prilike i konačno postigli dva gola.

Đ. Bojanić

Bačka - Srbobran 2:0 (1:0)

SUBOTICA: Stadion “kraj Somborske kapije”, gledalaca 400, sudija: Mrđa (Pančevo). Strelci: Tumbas u 24. i Orčić u 77. minutu. Žuti kartoni: Manojlović (Bačka), a Zorić (Srbobran).

BAČKA: Gabrić 7,5, Kiš 7,5, Masalušić 7,5, Orčić 8,5, Tumbas 8, Lazić 8, Krmar 8 (Simić), Matijević 7,5, Manojlović 7,5 (Nađ), Bjelobrk 8, Medić 8 (Kotaraš).

SRBOBRAN: Kronić 7, Štefek 6,5, Slavuljica 7 (Stojaković), Pronek 6,5, Miletić 7, Zorić 6,5, Vukić 7,5, Kovačević 7, Peković 7, Popović 7,5, Bulatović 7.

Fudbaleri Bačke posle poraza u Vršcu brzo su se oporavili vratili prvoj pobedi pred svojim navijačima.

Gosti su prvo zapretili u 18. minutu igre kada je Miletić izveo slobodan udarac, lopta je došla  do centarfora Stevana Vukića, a on glavom tukao u desni ugao Gabrića koji je krajnjim naporom uspeo da otkloni opasnost. Najzad pogodak u 24. minutu.  Dejan Tumbas je šutirao, a golman Kronić je kratko odbio loptu, na koju je opnjet natrčao Tumbas i pogodio mrežu.

Bačka je nastavila  sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, Krmar je imao šansu, ali je bio neprecizan.  U 77. minutu Bačka je postigla i drugi gol. Krmar je poslao dubinsku loptu do Manojlovića, on je centrirao sa desne strane do najboljeg igrača  meča Srđana Orčića koji iz trke postigao lep pogodak.

S. Stojiljković

Cement - Radnički (NP) 3:0 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca oko 250, sudija: Mudrinić (Bačka Palanka). Strelci:  Zličić u 45. Soković u 68. i Tepić u 84. minutu. Žuti kartoni: Stojaković (Cement), a Spajić, Kačar (Radnički NP).

CEMENT: Đurikin 7, Peković 7, Stojaković 7, Zogović 8, Bajić 8, Zličić 7 (Hađinac), Stančetić 7 (Popović 7), Pavlović 7, Soković 9, Tepić 9, Vemić 7 (Kavčić 7).

RADNIČKI (NP): Đurić 6 (Vukmanović 6), Spajić 6, Nikolčić 6, Neoričić 6 (Mitrović 6), Knežević 7, Čeprnja 7, Mićanović 6, Šavija 7, Svilanković 6, Cvetković 6, Šukunda 6 (Kačar).

Skoro nije viđena tako dobra fudbalska predstava kraj Cementare. Od prvog minuta Beočincisu znali šta žele i koliko mogu, pa rezultat nije dolazio u pitanje. Krenuli su agresivno, međutim odbrana gostiju je odolevala do 45. minuta, kada seriju lepih golova otvaorio Miloš Zličić evrogolom. U drugom delu cementaši su nastavili  sa dominacijom što govori i krajnji rezultat.

Prvo je mrežu gostiju pogodio Nemanja Soković, takođe efektnim golom. Gosti su samo za kratko uspostavili ravnotežu, međutim, tačku na odličnu fudbalsku predstavu stavio je Bogdan Tepić nekoliko minuta pre kraja utakmice.

B. Starčević

Omladinac - Kabel 4:2 (2:0)

NOVI BANOVCI: Stadion Omladinca, gledalaca 350, sudija Reljić (Vrbas).Strelci: Ležaić u 11, Ranđić u 13, Sekulić u 56.i Haska u 88.za Omladinac, Bogdanić u 62.i Vladić u 65 minmutu za Kabel.Žuti kartoni: Sekulić, Spasić, Gajić  (Omladinac), Bogdanić (Kabel).Crveni karton: Ilić (Kabel).

OMLADINAC: Jagodić 8, Saračević 8, Gajić 8 (Ivetić 8), Živković 7 (Haska 8), Eminović 8 (Radović), Bićanin 8, Sekulić 8, Ležaić 8, Spasić 8, Radojčić 8, Ranđić 8.

KABEL: Pilipović 7, Topolić 7, Trivu nović 7, Ilić 7, Zelimir 7, Karać 7, Miljanić – (Bogdanić 7), Knežević 7,Pančetić 7, Petrović 7 (Sakić), Vladić 7 (Klaić).

U Novim Banovcima, divan ambijent. Preko 300 gledalaca, dobra utakmica, uz sportsko navijanje i odlično suđenje.Gosti su pokušali da naprave iznenađenje, a domaćini priliku da ostvare, i ubedljiviju pobedu, vodili su sa 3:0, a onda su za trenutak stali, a Novosađani za tri minuta postigli dva gola. U prvom poluvremenu Ležaić se mogao upisati još jednom u listu strelaca, ali je promašio, sa loptom prazan gol.

U nastavku, zicer šanse za domaće prokockali su Sekulić i Ranđić, koji, je promašio praznu mrežu gostiju sa četiri metra. Na kraju, ipak, zaslužena pobeda domaćina, bili su mnogo bolji rival.

I. Mitrović - B. Roknić

Radnički (SM) - Dinamo 0:3 (0:2)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Radničkog, gledalaca 250, sudija Dimitrijević (Novi sad).Strelci: Arbutina u 27. i 36.i Dašić u 58. minutu. Žuti karton: Krkobabić (Dinamo).

RADNIČKI: Veselinović 6, Tomac 6, Savićević 7, Trivan 7, Stoisavljević 7, Mitrović 6 (Jovičić7), Pavišić 7, Mirković 7, Volarević 6 (ilić 7), Vuković 7, Bošković 6 (Rakić 6).

DINAMO: Čanović 7, Iličić 7, Dašić 8, Krkobabić 7 (Rašić 7), Trajković 7, Petrović 7 (Jeremić 7), Arbutina 8, Sredojević 7, Jovančić 7 (Đokić), Arnautović 7, Stojanović 7.

Gosti su igrali na kantre.I, onog trenutka, kada je odbrana domaćina nije na vreme intrevenisala, dva puta Arbutina, i rutinski savladao dosta dobrog golmana domaćih Veselinovića. Posebno je bio lep njegov drugi gol. Dočekao je loptu na drugoj stativi sam, posle povratne lopte, i sa samo dva metra prosto je ugurao loptu u mrežu.

I, u nastavku, ista slika. Gosti i dalje igraju na kontre. I plod takve igre je i treći gol gostiju. Kapiten gostiju Dašić, uzeo je loptu na 35 metara od gola domaćina. Krenuo je u slalom, prevario, nekoliko domaćih odbrambenih igrača, ušao, u kazneni prostor i preciznim šutem matirao golmana Veselinovića.