Kanjiža Kup 2018: Nekse i Celje u finalu

25.08.2018. 22:33 22:37
Izvor: M. Mitrović/ Sa utakmice CSM Bukurešti – Nekse

U finalu međunarodnog rukometnog turnira 8. “OTP banka – Kanjiža kup 2018” u nedelj u 15 sati u sportskoj hali Banje Kanjiža igraće Nekse iz Našica (Hrvatska) i Celje Pivovarna Laško iz Celja (Slovenija).

Oni su sa po dve pobede u grupama obezbedili prolaz u borbi za trofej prestižnog turnira u Kanjiži.

Za 3.mesto ugraće Gorenje Velenje (Slovenija) i Ribe Esjberg (Danska) u 13 sati dok će za 5.mesto igrati beogradski Partizan i CSM Bukurešti iz Bukurešta (Rumunija).

Trećeg dana turnira bilo je veoma neizvensih nadigravanja rivala, pre svega u utakmici CSM Bukurešti - Nekse, koju je ekipa iz Našica dobila sa dva gola razlike, a takođe i u okršaju Ribe Esbjerg Pivovarna Celje.

Posle dva poraza u zvaničnoj konkurenciji za trofej na „OTP banka – Kanjiža kupu 2018“, gde će u završnici izgrati za 5.mesto, izabranici trenera Bojana Butilije su se iskupili odličnom partijom i pobedom u prijateljskoj utakmici protiv atinskog AEK-a, koji ovde boravi kao gost i igra pripremne utakmice.

CSM BukureštiNekse  23:25 (9:12)

Sportska hala Banja Kanjiža, gledalaca 300. Sudije: Sekulić I Jovandić. Delegat: Miodrag Savić. Isključenja: CSM Bukurešti 14, Nekse 14 minuta. Sedmerci: CSM Bukurešti 6 (4), Nekse 3 (3).

CSM BUKUREŠTI: Kupa, Ciobanu 1, Bera, Onjejekve 4, Ramba 2, Militaru, Somlea, Selicani 1, Tidumenstev 2, Esteki 2, Vražalić 3 (3), Manecu 1, Georievski 3, Rotaru 4 (1), Sampioa, Grigore.

NEKSE: Lelić, Šipić 1, Gadža 1, Leban 3, Eter, Kvaestek, Mrđenović, Barišić 5, Car, Buvinić 2, Radovanović, Greganić 1, Vida 3, Lončar 1, Lavrić 1, Tomić 2, Celebi, Vozab 5 (3).

SEMAFOR: 5:5 (6.minut), 6:10 (22), 9:11 (27), 14:14 (40), 19:21 (54), 21:21 (57).

Ribe EsbjergCelje Pivovarna Laško 28:31 (15:16)

Sportska hala Banja Kanjiža, gledalaca 300. Sudije: Mošorinski i Pandžić. Delegat: Miodrag Savić.

RIBE ESBJERG: Vinkler ,  Sondena 2, Karason 1, Karlson 3, Šoningsen 2, Tidemand 1, Tau, Jogersen, Rasmusan, Vildalen, Bojsen, Pedersen 6, Žvižej 4, Šiling 2, Enderlejt 2, Nilsen 1 (1), Džonson, Hajnl, Kvist 3 (1), Hagen.

CELEJE PIVOVARNA LAŠKO: Vujović , Jurečić, Malus , Razgor , Ovniček , Marguč , Šarac , Grošelj , Nenadić , Panjtar , Ferlin , Kodrin , Horžen , Makuc , Anić , Dujsebaev , Bećiri.

SEMAFOR: 4:4 (11.minut), 9:8 (18), 11:11 (23), 14:16 (29), 21:21 (45), 22:25 (50), 27:31 (57).

Gorenje VelenjeCSM Bukurešti  24:22 (13:12)

Sportska hala Banja Kanjiža, gledalaca 300. Sudije: Ivan Mošorinski i Pandžić. Isključenja: Gorenje Velenje 18 minuta, CSM Bukurešti 10 minuta. Sedmerci: Gorenje Velenje 2 (2), CSM Bukurešti 5 (2).

GORENJE VELENJE: Vazej 2, Krdžalić 4 (2), Špelić, Matanović, Logar 1, Leić 2, Stojnić, Vujović, Miklavčić, Pantro, Vrednik 3, Taletović, J. Tajnik, Kavčić 5, Kovčić 5, D. Tajnik 3.

CSM BUKUREŠTI: Kupa, Cidranu, Bera 2, Onje 5, Ramba, Militari, Somlea, Selieani1, Fioumenstev 3, Esteki 1, Vrazalić 1, Manžecu 2, Georgievski 2, Rataru 3 (2), Samaro 2, Grigore.

SEMAFOR: 4:4 (12.minut), 8:10 (20), 11:11 (26), 15:12 (36), 19:14 (43), 22:17 (54),.

AEKPartizan  23:25 (11:11)

Sportska hala Banja Kanjiža, gledalaca 200. Sudije: Sekulić i Jovandić. Delegat: Miodrag Savić. Isključenja: AEK 18, Partizan 14 minuta. Sedmerci: AEK 6 (3), Partizan 6 (3).

AEK: Radulović 1, Sigaris, Zabonius 3, Georgiadis 1, Milintias 2, Jakobsen 6 (3), Joulios 1, Dompris 1, Mazapulos, Alvanos, Palavicius 2, Bagios 1, Papadionisiu 1, , Vražalica 1, Balaskos, Balaž 3.

PARTIZAN: Živković 7 (1), Grubić 3, Radovanović 1. Novak, Mitrović, Mikić, Pižurica, Đuričić, Radivojević 1, Jovanović, Stevanović 4, Mićić, Šotić 9 (2), Ilić, Trnavac.

Kanjiža kup 2018: Partizan poražen od danskog prvoligaša

24.08.2018. 19:32 19:45