Četvrtfinale SP: Englezi prejaki za Šveđane (0:2)

07.07.2018. 17:35 17:53
Izvor: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Fudbaleri Engleske svojim najačim oružjem, udarcima glavom nakon prekida, savladali su čvrste i uporne Engleze u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Rusiji i plasirali se u polfinale gde čekaju protivnika kojeg će odlučiti večerašnji duel između domaćina Rusa i Hrvata.

Prvih 20-tak minuta oobe utakmice ispipavale su puls protivniku, a do prve značajnije šanse došlo je tek u 20. minutu kada je nakon prodora Sterlinga, kane šutirao na prvu jako, ali tik pored stative gola golmana Olsona.

A onda, kada već nije bilo prilika iz igre, Englezi su izveli korner. Potencijalno opasna situacija za Šveđane. Ešli Jang je centrirao, a Megvajer se najbolje snašao u šesnaestercu. nadskočio je omalenog Fosberga, koji ga je nekim čudom čuvao, i glavom zabio loptu u mrežu iz leđa Olsena.

I onda su se Šveđani otvorili kako bi ugrozili gol Pikforda, ali im se to umalo u 45. minutu obilo o glavu. Sterling je sjajno izažao pred Olsena, obišao ga je, ali je otišao suviše ukoso tako da šut koji je uputio nije stigao do gola.

U drugom poluvremenu Šveđani su krenuli žešće i već u 47. minutu imali su priliku da izjednače. Avgustinson je ubacio s leve strane, a Berg na drugoj stativi glavom šalje loptu u Pikfordov donji levi ugaot. Ipak, engleski golman sjajno se baca i ispruženom levom rukom brani siguran gol.

Za ovu propuštenu priliku, Englezi su brzo kaznili Šveđane. Lingard je  59. minutu centrirao s desne strane, a Dele Ali je ostao sam na drugoj stativi i neometan lako lako glavom uputio u mrežu za 0:2.

Slede potom prilike na obe strane. Najpre u 66. minutu tukao Klason, ali je Pikford bio siguran, a onda je u 69. minutu Megvajer tukao na gol Olsona, ali visoko preko prečke.

U 72. minutu velika prilika za Švedsku, a Pikford već treći put spašava siguran gol. Guideti je povukao loptu i odlično dodao Bergu koji  sa desetak metara puca pod prečku, ali Pikford sjajno reaguje.

Do kraja meča, Englezi su usporili igru i mirno priveli utakmicu kraju.