Francuzi teško do bodova protiv borbenog Perua (1:0)

21.06.2018. 18:45 18:53
Izvor: EPA-EFE/ATEF SAFADI

Fudbaleri Francuske uprkos slaboj igri došli su do nova tri bodana Svetskom prvestvu u Rusiji. Ovog puta pali su retoborni Peruanci (1:0).

U prvom poluvremenu obe ekipe imale po po nekoliko izglednih šansi, ali je jedino Franciska uspela da stigne do gola.

Strelac je bio Mbape u 34. Minutu. Najpre je šutirao Žiru, jako i po zemlji, a onda je na odbijenu loptu natrčao Mbape i prosledio je u mrežu.

Žestoka se borba mogla videti i u drugom poluvremenu, s tim da su prednjačili Peruanci u velikoj želji da ijzednače.

Tukli su Kariljo, Akinjo Sančez i Advinkula. Francuzu su mogli samo da se brane, što smo retko gledali u poslednje vreme.

Tek u 82. Minutu Francuzi su imali prvu šansu da postignu gol u drugom poluvremenu. Šutirao je Dembele sa oko 13 metara od gola, ali je promašio. Potom je tukao i Žiru, ali je izblokiran.

Francuska sa ovom pobedom ima šest bodova, Danska je druga sa četiri, treća Australija s jednim i poslednji je Peru bez bodova.