Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Novosadski forenzičar Nenad Šipka: Jelena nije ubijena na nasipu 

12.06.2018. 08:18 08:20
Piše:
Foto: Nenad Šipka (Dnevnik)

NOVI SAD: Ne stoji priča da je beogradska pevačica Jelena Krsmanović Marjanović, bežeći od napadača, stigla do kanala i skočila u njega, a da ju je on stigao i udarao s obale, a to smo na eksperimentalan način i dokazali, kaže za „Dnevnik” rukovodilac Centra za foreznička istraživanja iz Novog Sada Nenad Šipka.

„Tako, da zaključimo, priče o eventualnim izvršiocima, tajkunima i političarima, nekim osobama iz baš određenih zanimanja u skorašnjim nagađima nekih medija, ne piju vodu“, rekao je Šipka posle nedavnih, ali i dugotrajnih mnogobrojnih medijskih spekulucacija o misterioznoj smrti beogradske pevačice Jelene Krsmanović Marjanović. 

Po Šipkinim rečima, pomenuta ustanova, uz profesionalan i objektivan pristup, nikada nije govorila o tome ko je navodno počinio krivično delo, nemaju insinuaciju na tu temu, oni su se sve vreme bavili pitanjama gde, kada i kako.

„Na to smo dali odgovore. Tvrdimo – događaj se nije desio na nasipu, kako neki mediji uporno provlače u javnosti. Nije se mogao desiti 2. aprila 2016. godine i na način kako to stoji u opisu optužnog akta, već isključivo u prethodnoj noći“, naglasio je Nenad Šipka.

On kaže za naš list da su najinteresantniji detalji u vezi sa slučajem pomenute pevačice, koji neobično dugo ne silaze s naslovnica regionalnih tabloida, kada su pojedini bivši pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova izašli u javnost sa stavom da iza njenog ubistva stoji moćan političar koji je finansirao njenu karijeru ulaganjem, a zapravo ona je pevala za mali novac i bila pevačica u pokušaju. Radi se mladoj majci koja se snalazila za 50 evra u jednoj noći pevajući po „kafanama”.

„ Teorije o tom događaju često iznosi i jedan bivši, a vremešni pripadnik službe bezbednosti, koji, po svoj prilici, voli da zbunjije javnost, a imao je tamo status – neki zlobnici bi rekli sličan kafe-kuvaricama – dok svakako nikadnije radio na krvnim i seksualnim deliktima, koji se tamo i ne obrađuju, te kao takav nije bio viskopozicioniran i merodavan da danas objektivno priča o slučajevima. To bi bilo slično kao kad bi portir iz Vlade govorio „Mi iz Vlade” i time popunjavao naslovnice. S druge strane, naš Centar sarađuje s najrespektabilnijim stručnjacima u zemlji“, naveo je Šipka.

Događaj se nije mogao desiti 2. aprila 2016. godine i na način kako to stoji u opisu optužnog akta, već isključivo u prethodnoj noći (Nenad Šipka)

Kaže da su izašle neke neodmerene izjave u vezi s tim slučajem, bez ijednog dokaza, dok je novosadski Centar za forenzička istaraživanja mesecima iznosio materijalne dokaze koji ukazuju na to da se događaj nije mogao odigrati na nasipu, kako su neki organi prevremeno zaključili.

On napominje da niko nije znao da će se ona pojaviti na nasipu, ili da ima govora o nekom verovatnom nasumičnom otimanju u sačekuši, kao i da nema podloge u tragovima da ju je neko kidnapovao i ubio na toj lokaciji ili vratio telo na to mesto. Niko nije znao da će ona doći na nasip, naglašava Šipka i navodi:

„Centar za forenzička istaživanja će ovih dana predati porodici Krsmanović, koja je angažovala našu ustanovu, 3D rekonstrukciju, sabranu u jednoj verziji uz originalne fotografije, koja će pokazati i dokazati da se kobni događaj nije mogao odigrati na pominjanom nasipu, a potom se definitivno povlačimo iz slučaja, nakon čega će nadležni organi odlučivati o dokazima kojima smo i mi doprineli.“  

Naš sagovornik na kraju dodaje da je Jeleninom grobu obećao da će naći krivca.

„Radi se o ljudskom i profesionalnom izazovu“, zaključio je Šipka.

On ocenjuje da njena karijera nije ni postojala. Kako navodi, ubijena je kad je pevala za „siću”, i to neredovno, u restoranu u takozvanom Filmskom gradu, a ne u plaćenim klubovima u Austriji i Nemačkoj.      

Kažu, Jelena je pre svega bila majka devojčice, koja se pokušavala vinuti na estradno nebo, ali eto nije uspela. Ona je zapravo, posmrtno postala poznata, preko tabloida i pomoću „estradista”, koji znaju sebe da zovu novinarima, zaključili bi mnogi posle mučnog i dugotrajnog provlačenja tog događaja kroz neke medije.

Ubistvo Jelene Marjanović medijski je najpraćeniji slučaj crne hronike u Srbiji već gotovo dve godine. Njen suprug je uhapšen 15. septembra 2017. godine, gotovo godinu i po od ubistva. On je i pre toga bio privođen, ali je nakon ispitivanja u policiji i na poligrafu puštan zbog nedostatka dokaza.

Na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu Marjanović je negirao da je ubio suprugu i ponovio sve što je i ranije govorio na saslušanjima u policiji. Pre hapšenja je u više navrata u medijima govorio o ubistvu, učestvovao je u jednom televizijskom rijaliti programu i generalno je svojim istupima skretao pažnju „žute štampe”.

M. Vujačić

Piše:
Pošaljite komentar