Odigrana prva utakmica baraža za Područnu ligu Zrenjanin

11.06.2018. 13:01 13:02
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri mokrinske Delije zasluženo su pobedili u prvoj utakmici polufinala baraža za popunu Područne lige Zrenjanin ekipu Potisja iz Knićanina i stekli lepu zalihu za revanš.

Delija - Potisje (K) 4:1 (2:1)

MOKRIN: Stadion Delije, gledalaca 150, sudija: Bjeloš (Zrenjanin), strelci: Perišić u 16. Živko u 19. Da. Miladinov u 65. (iz penala), M. Čeleketić u 73. za Deliju, Kodić u 45. (iz penala) minutu za Potisje. Žuti kartoni: Srbljin, Perišić, šimić, Da. Miladinov (Delija), Jocić (Potisje). Crveni kartoni: Đukić (Delija) i Stojanović (Potisje).

DELIJA: Barbat 8, Đukić 7, Tot 7, Vukobrat 8, De. Miladinov 7 (Ma. Čeleketić), Živko 8, Perišić 8 (Vrančev), Srbljin 7, Simić 8, M. Čeleketić 8 (Radak).

POTISJE: Kostić 7, Stojanović 7, Mitić 6, Petvović 7, Sokolović 6 (Novković 6), Joscić 6, Balać , Antić 6 (Amiđić), Marinković 7, Stanković 6, Kodić 7, Stojiljković 7.

Mrežu gostujućeg golmana Kostića prvo je načeo u 16. minutu Dušan Perišić, a samo tri minuta kasnije gol je postigao i sedamanestogodišnji Goran Živko. U 45. minutu dosuĆen je penal za goste, a siguran realizator bio je Kodić.

U nastavku Mokrinčani su imali terensku inicijativu, u 65. minutu dosuđen je penal za njih, koji je u gol pretvorio Darko Miladinov. Desetak minuta kasnije M. Čeleketić je postavio konačan rezultat – 4 :1. U finišu gosti su imali nekoliko prilika, ali su prečka i odličan golman domaćina učinili da rezultat ostane nepromenjen. Revanš meč se igra u sredu u Knićaninu.