Bačka Palanka (Prvi razred): Preokret u Silbašu

23.05.2018. 10:41 10:44

​​​​​​​Naša zvezda – Kulpin 2:3 (1:0)

SILBAŠ: Igralište Naše zvezde, gledalaca: 100, sudija: Bosnić (Bačka Palanka). Strelci: Pisarev u 9, Santrač u 55. za Našu zvezdu, a Krstić u 57, Zbućnović u 82. i 84. minutu za Kulpin. Žuti kartoni: Santrač, Kepčija, N. Panić i Lučić (N. zvezda), Bulatović, Kirti, Haška i Zorić (Kulpin).

NAŠA ZVEZDA: Plavšić, Karačonji, A. Hložan, Dmitrović, Kepčija (N. Panić), Đuragić, Gašić, Grnja, Santrač, Pisarev, Torić (Lučić).

KULPIN: Jurik, Haška, Stajić, Zarić, Kajtez, Anđić, Krstić, Kirti, Bulatović, Zbućnović, Đuga.

Najuspešniji tim proleća, silbaška Naša zvezda, pretrpeo je prvi poraz od Kulpina. Domaći su poveli već u 8. minutu lepim  golom svog najboljeg igrača Pisareva, posle akcije Santrača i Dmitrovića. Pisarev je možda mogao rešiti utakmicu u prvom poluvremenu, ali je dva njegova opasna šuta golman Jurik izbacio u korner, a u 44. minutu je pogodio desnu stativu. Isto to je učinio i Haška u 13. minutu šutem sa oko 30 metara.

Kada je Santrač u 55. minutu povisio na 2:0 mnogi su mislili da će domaćin osvojiti ceo plen. Gol Krstića sa distance samo dva minuta kasnije vratio je goste u igru. Pet minuta kasnije Grnja je snažnim šutem uzdrmao desni direk gola Jurika. U finišu je nastao potpuni preokret, kada je lukavi i snalažljivi Zbućnović u roku od tri minuta iskoriastio centaršuteve Zorića i Haške sa desne strane i iz blizine dva puta matirao Plavšića.

J. Pucovski

Borac - Krivanj 6:0 (6:0) (prekinuto u 48. minutu)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija: Hornjak (Gajdobra), strelci: M. Jovanović u 4. 26. i 35. Bošnjak u 9. Stanišić u 12. S. Jovanović u 24. minutu. Žuti karton: Petković (Borac).

BORAC: Petković, Đurišić 7, Bošnjak 8, Kozomora 8, Maksimović 8, Lalić 8, I. Nikolić 7, Draško 7, M. Jovanović 9, S. Jovanović 7, Stanišić 8.

KRIVANJ: Nađ 6, Kočić 5, Krajinović 5, Slabinski 6, Soldat 6, Vladisavljev 6, Ladislav 6, Dobaš 6, Pavlov 7, Vukoje 7.

Gosti iz Selenče su doputovali u Obrovac sa 10 igrača, pa je domaćinu bilo lakše da napune mrežu nemoćnog Nađa. Odličnu partiju je pokazao Miodrag Jovanović koji je postigao tri gola i bio isto toliko asistent. Gosti su u 40. minutu ostali sa tri igrača manje jer se povredio Dobaš, a zatim početkom drugog poluvremena još jedan njihov igrač tako da je sudija Hornjak morao da prekine utakmicu. Ovom pobedom domaći su pred baražom za popunu Somborske područne lige, jer ostaje još da odigra poslednju utakmicu sa poslednjim na tabeli Sloge iz Plavne.

B. Gajić

Naša zvezda - Kulpin 2:3, Borac  - Krivanj 6:0, Maglić - Sloga 4:0, Neštin - Bačka 6:2

1. Kulpin             17     15     0      2      65:17        45

2. Borac               17     11     0      6      42:34        33

3. Neštin             17     9      3      5      29:15        30

4. Maglić              17     9      2      6      32:26        29

5. Tvrđava            16     8      2      6      24:16        26

6. Naša Zvez.      17     8      1      8      27:27        25

7. Krivanj            17     6      2      9      27:40        20

8. Bačka               17     4      2      11     18:39        14