Atletiko osvojio Ligu Evrope

16.05.2018. 22:54 23:07
Izvor: FoNet

LION: Atletiko iz Madrida treći put je trijumfovao u Ligi Evrope, pošto je večeras u Lionu u finalu savladao Olimpik iz Marselja sa 3:0 (1:0).

Atletiko je u potpunosti opravdao ulogu favorita, a do trijumfa je stigao golovima Antoana Grizmana u 21. i 49. minutu, i Gabija u 89. minutu. Španski klub je prethodno osvajao Ligu Evrope 2010. i 2012. godine, dok je Olimpiku ovo treći poraz u finalu tog takmičenja, nakon neuspeha iz 1999. i 2004. godine.

Prvi pogodak Grizman je dao posle velike greške odbrane Olimpika. Stiv Mandanda je ispucao loptu do Zamba Anguise, ali je Kamerunac očajno reagovao, Gabi mu je oduzeo loptu i prosledio je do Antoana Grizmana, koji je lako prosledio u mrežu. Španci su prednost udvostručili posle sjajne kontre, kada je Koke odlično uposlio Grizmana, a on je fantastičnim udarcem još jednom savladao Mandandu.

U finišu susreta, kada su svi igrači Olimpika prešli u napad, Kosta, Koke i Gabi su lepom akcijom u tri poteza treći put matirali odbranu francuskog kluba i stavili tačku na utakmicu.

Olimpik: Mandanda, Sar, Rami, Luis Gustavo, Amavi, Sanson, Anguisa, Tovan, Paje (Lopes, 32), Okampos, Žerman (Mitroglu, 74).

Atletiko: Oblak, Vrsaljko (Huanfran, 48), Savić, Godin, Ernandes, Koke, Saul, Gabi, Korea (Parti, 88), Grizman, Kosta.