NBA: Seltiksi pobedili Kavalirse

14.05.2018. 08:57 09:08
Izvor: Tanjug

Boston Seltiks poveo je sa 1-0 u seriji posle utakmice sa Klivlend Kavalirsima u finalu istočne konferencije.

Domaći Seltiksi pobedili su ekipu iz Ohaja sa rezultatom 108:83.

Najbolji igrači su bili Džejlen Braun sa 23 poena, Moris sa 21 poenom i 10 skokova, Horford sa 20 i Tejtum sa 16 poena.

Od gostiju najviše se istakao Lebron Džejms sa 15 poena (5/16), sedam skokova, devet asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Kevin Lav je ubacio 17, uz osam skokova.

Gostujući tim je imao puno muka da isprati Seltikse. Posle prve deonice domaći tim je imao 18, 36:18.

Seltiksi su nastavili sa odličnom igrom i u toku druge deonice, a prednost je išla i do 28 poena.Ekipa iz Bostona je potpuno zaustavila Lebrona Džejmsa, koji je pravio puno grešaka u prvom poluvremenu.

Rezultat na poluvremenu bio je 61:35.

U trećoj deonici Klivlend se najzad povratio. Lebron je sa nekoliko uspešnih poteza uspeo da pokrene saigrače. Gosti su smanjili razliku i u poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 78:64.

Ipak, nije bilo dvoumice oko toga koji tim će izaći kao pobednik. Boston je ubedljivo ušao u četvrtu četvrtinu. Na kraju utakmice Seltiksi su slavili sa 108:83.  Sledeći meč igra se noći između utorka i srede.

NBA: Boston preko Filadelfije u finale Istoka

10.05.2018. 09:31 09:34
NBA: Hjuston i Golden Stejt sa 4:1 u finale Zapada

09.05.2018. 10:08 10:12
NBA: Hjuston i Golden Stejt blizu finala Zapada

07.05.2018. 09:14 09:17