Novosadska liga: Futožani deklasirali lidera iz Kisača

04.05.2018. 12:36 12:40

U derbiju kola Futožani su u najboljem izdanju ovoga proleća rezultatski deklasirali lidera.

Sofeks – Tatra 5:1 (1:0)

FUTOG: FC „Sofeks“, gledalaca 100. Sudija .Dimitrijević (Novi Sad). Strelci : Ivković u 2. 64. i 78, Sofranin u 65. i Mrđan u 67. za Sofeks, a . Pekić u 80. za Tatru. Žuti kartoni : Ivković, Kosić (Sofeks).

SOFEKS: Glišić 7, Lazić 7 (Crepulja 7), Popadić 8, Karanović 7, Kosić 8, Kovačević 8, Radin 7, Trifunović 7 (Đurikin 9), Ivković 9, Sofranin 8, Mrđan 8.

TATRA: Kosturanov 6, Dražić 6, Pekić 7, Stojaković 6, Petrović 6 (Buđik 6), Vučić 6, Novaković 6, Gadžić 7, Miličević 6 (Jambrih 6), Klaić 6, Samardžija 6.

Već u drugom minutu rapoloženi Ivković otključao je bravu odbrane ekipe iz Kisača što je uz nekoliko prilika bio rezultat prvog dela. U nastavku pravi potez mladog trenera Bojana Sapanjoša bilo uvođenje  Nikole Đurikina koji je uz pomoć Ivkovića, Sofranina i ostalih igrača bio nerešiva enigma za goste.

Utrkivali su se Futožani koji će napraviti bolju akciju,lepši potez,  postići  lepši gol. Gledaoci će dugo prepričavati onaj kapitena Nikole Sofranina koji je gotovo sa centra igrališta na „dremežu” uhvati golmana Kosturanova. U finišu je Jovan Pekić uspeo samo da ublaži poraz.

M. Po.

Veternik – Bačka 2:6 (1:2)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100. Sudija : Grmuša (Petrovaradin). Strelci: Nastić u 13. i Subašić u 89. za Veternik, Gelić u 6. i 29, Ružić u 64. Letić u 70. i 79. i D. Trivunović u 72. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Todorić, Nastić, Subašić (Veternik), LJ. Trivunović (Bačka).

VETERNIK: Gligorijević 6, Malinović 6 (Jovanović 6), Relić 6, Tomić 6, Đurica 7, Kovačević 7, Gvozden 6 (Marković 6),Adamek 7, Subašić 7, Nastić 6, Todorić 6.

BAČKA: Bajt 6, Vujović 8 (Petrović), LJ. Trivunović 7, Cvijić 7, Pavlov 8, Pantić 7, Soldat 7 (Letić 8), Marković 8, Ružić 7 (Balog -), D.Trivunović 7, Gelić 8.

Da su gosti došli po bodove nagovestili su na samom početku utakmice. Na pas Ružića najbolji akter meča Gelić savladao je Gligorijevića. Domaći su uspeli da izjednače golom Nastića iz slobodnog udarca. I to je bilo sve što su učinili obzirom da je ekipa iz Đurđeva pojačala ritam i golom Gelića ponovo došli u vođstvo.

U nastavku je igrao samo jedan tim - Bačka  Rezervista Letić asistirao je Ružiću za povećanje rezultata. Potom je i Duško Trivunović iz solo prodora bio neumoljiv da bi odličnu igru golovima potvrdio Letić. U samom finišu Subašić je uspeo da ublaži poraz.

M. Po.

Sirig – Futog 4:2 (2:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 150, sudija:  Nakomčić (Rumenka), strelci: Papak u 13. i 20, Jovanović u 64. i Grujičić u 66. za Sirig, Ribić u 8. i Šobot u 87. minutu za Futog, žuti kartoni: Milovanović, Narančić (Sirig), Šobot (Futog).

SIRIG: Vidović 6, Jokić 7, Dekić 7, Kozomora 6 (Ubiparip 7), Narančić 7, Vasić 7, Papak 8 (Grujičić 7), Kuzmanović 7, Milovanović 6, Vujanović 7, Jovanović 7 (Stojanović 7).

FUTOG: Ribić 7, Kresoja 6 (Šarić 6), Baračanin 6, Stelkić 6 (Rakočević 6), Ardalić 6, Kosić 6, Vukanac 6, Beronja 6, Beker 6, Topolić 6 (Brmbota 6), Šobot 7. Kvalitetna predstava u Sirigu, obeležena je golovima, zasluženom pobedom domaćina i odličnim suđenjem Bojana Nakomčića. Ni pogodak golmana Milana Ribića, uz pomoć vetra i slabe procene Vidovića, nije pomogao gostima da izbegnu poraz u dvoboju sa zahuktalim Sirižanima. Korakom od sedam milja idu ka opstanku, a predvodi ih Nemanja Papak, čiji su golovi, posle asistencija Jokića i Kuzmanovića, potvrdili odličnu formu mladog veziste.

Meč je prelomljen za samo dva minuta, sredinom drugog poluvremena, pošto su Radojica Jovanović i Marko Grujičić zatresli mrežu Futožana. Konačan rezultat, postavio je iskusni Siniša Šobot.

M. Menićanin

Mladost - Jedinstvo (R) 0:0

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Dragojević (Bački Jarak). Žuti kartoni: Paunić i Novković (Mladost), Stevanović (Jedinstvo).

MLADOST: Dragić 8, Paunić 7, Lazović 8, Stanišić 7, Stajić 7, Novković 7 (Stojčić 7), Dragojlović 7, Papić 7, Kaurin 7 (Babić 7), Novaković 7, Vitanović 7 (Despotović).

JEDINSTVO: Brojčin 8, Stanar 7, Pekez (Zeljković 7), Stevanović 7, Stefanović 7, Džekić 7, Đanković 7, Vućićević 7 (Poznanović 7), Novićević 7, Trivunović 7, Stamenković 7.

Za dobar fudbal potrebna su dva dobra tima ovog puta to se i desilo. Mnogo dobrih akcija sa obe strane nekoliko šansi na obe strane i dva dobra golmana. Kad se sve stavi na vagu gosti su osvojili bod a domaći izgubili dva. Idealne prilike kod gostiju propustili su Novićević, Trivunović u prvom poluvremenu a u nastavku domaći fudbaleri Novaković, Vitanović, Dragojlović i Stojčić uz malo više sreće mogli su postići golove.

D. Ivanić

Novi Sad – Fruškogorski partizan  2:2 (1:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 100. Sudija: Tepić (Šajkaš). Strelci: Stančić u 44. i Spiridonović u 48. (iz penala) za Novi Sad, a  Tomljanović u 31. i Čergić u 54. za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni : Stančić, Limanović, Bajić (Novi Sad). Klincov, Perić, Babić, Podraščanin, Krstić (Fruškogorski partizan).

NOVI SAD: Jovanović, Sapundžić, Krpović, Svrkota, Mirić, Bajić, Kalin (Stojanović), Spiridonović, Stančić, Stričević (Limanović), Maksimović.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Perić, Dević, Đukić, Krstić, Klincov, Babić, Vasiljev, Čergić, Ilić, Misini (Podraščanin), Tomljanović.

U dosta dinamičnoj i neizvesnoj utakmici rivali su na kraju podelili bodove. Povela je ekipa iz Bukovca golom iskusnog Marka Tomljanovića, a do poluvremena je Darko Stančić uspeo da izjednači rezultat. U nastavku je Novi Sad  iz kaznenog udarca preokrenuo rezultat, a Čergić bio strelac za  poravnanje.

M. Po.

Petrovaradin – ŽSK 2:2 (1:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100. Sudija: Pavićević (Novi Sad). Strelci . Kokanović u 29. (iz penala) i Šarac u 85. za Petrovaradin. a Tanasić u 41. i Damnjanović u 72. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Alić (Petrovaradin). Marić, Dimić, Kezija (ŽSK).

PETROVARADIN: Rankov, Torbica, Tatić, Mitrović (Gavrišić), Alić, Momčilov, Bandić (Mudrić), Amidžić, Stefanović, Kokanović, Ikonić (Šarac).

ŽSK : Kalajdžić, Kezija, Ćirin, Dimić, Tanasić, Marić, Brkić (Tošić, Zeljko), Matić, Damnjanović, Klisara, Kaurin (Trninić).

Domaćin je poveo iz jedanaesterca kome je predhodilo igranje rukom Marića u kaznenom prostoru. U finišu prvog dela Tanasić je postigao gol za izjednačenje. Za rezultatski preokret potrudio se Branislav Damnjanović. Pet minuta je delilo momke trenera Krsmanovića od vredne pobede. Za konačan epilog i podelu bodova potrudio se veteran Boško Šarac.

M. Po.

Šajkaš – Jedinstvo (G) 7:1 (2:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100. Sudija: Panić (Đurđevo). Strelci : Maljurić u 30. 45. i 53. Panić u 58. Švedić u 67. Radivojević u 72. i Zaov u 76. za Šajkaš. Igračev u 48. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni : Rulić (Šajkaš), Igračev, Malinović Rosić (Jedinstvo).

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Rulić, Dakić (Pešić), Maljurić, Kotuljač (Malešević), Pavkov (Švedić), Radivojević, Nikolaš, Panić.

JEDINSTVO: Krmpot, Malešević, Trninić, Zorić, Igračev, Rosić, Kovačević, Pajić, Malinović, Bubnjević, Tepić.

U najboljem izdanju ovoga proleća ekipa iz Kovilja ubedljivim rezultatom i sa sedam golova u mreži ispratila je goste u Gospođince. Seriju je započeo Milan Maljurić, završio je Sima Zaov. Sve što je gost uspeo u ovom meču je počasni pogodak Živana Igračeva.

M. Po.

Vinogradar – Omladinac 0:1 (0:1)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100. Sudija : Radašinović (Novi Sad). Strelac: Radović u 21. minutu. Žuti kartoni : Bukvić (Vinogradar), Radović (Omladinac).

VINOGRADAR: Elez, Benežan, Popović, Bukvić, Topalović, Arsenijević, Nikolić, Alimpijević (Bugarski), Veselica (Spremić), Omčikus (Vojnov), Stojanović.

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Batar, Muratović, Mirković, Maksimović, Makarić (Tomić), Radović (Pilipović), Stojanović, Živojnov, Tomčić (Pecelj).

Iznenadio je „fenjeraš“ predvođen kapitenom Vladimirom Bukvićem  poletnom napadačkom igrom goste iz Stepanovićeva koji su uz puno sreće došli do tri boda. Propisno su se pre svih ispromašivao tandem „ledinčana“ Veselica – Vojnov pa je gol iz prvog poluvremena Jovana Radovića bio dovoljan da gosti ostvare pobedu.

M. Po.

Novi Sad  - Fruškogorski partizan 2:2, Sofeks - Tatra 5:1, Petrovaradin - ŽSK 2:2, Veternik - Bačka 2:6, TSK - Proleter 3:0, Šajkaš  - Jedinstvo (G) 7:1, Vinogradar - Omladinac 0:1, Sirig - Futog 4:2, Mladost - Jedinstvo (R) 0:0