Superliga Srbije za vaterpoliste: Partizan bolji od Zvezde u derbiju

15.04.2018. 21:14 21:16
Izvor: Dimitrije Rističević, foto: VK Partizan

Vaterpolisti Partizana pobedili su na Dorćolu Crvenu zvezdu 12:7 u večitom derbiju 3. kola Superlige.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i iskoristio je prva tri napada, za vođstvo od 3:1. Međutim, crno-beli su do kraja prvog perioda izjednačili, a u naredne dve četvrtine su, predvođeni sjajnim centrima, Manojlovićem i Lazićem, bili mnogo bolji. Partizan je u drugom poluvremenu imao i šest golova razlike i lako je priveo meč kraju.

Crno-beli su na bazenu Milan Gale Muškatirović ostvarili drugi trijumf, uz jedan remi, i sada su zajedno sa Vojvodinom na drugoj poziciji iza Šapca, dok je Zvezda četvrta sa dve pobede i porazom.

Crvena zvezda - Partizan 7:12 (3:3,2:5,0:3,2:1)

BEOGRAD: Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Stanojević i Anđelić. Isključenja: Crvena zvezda 8, Partizan 11. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić 2, Đorđević, Bursać, Peković , Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović.

PARTIZAN: Rističević, Dori 2, F.Janković 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Bjelopavlović, Vučinić.

Nais Valjevo Gorenje         11:14

Crvena zvezda   Partizan   7:12

Radnički   Šabac                3:6

Vojvodina  Zemun Bosal    12:3

1. Šabac           3      3      0      0      25:15        9

2. Vojvodina      3      2      1      0      32:20        7