Italija pobedila Srbiju u Novom Sadu 0:1

27.03.2018. 20:49 20:53
Izvor: Dnevnik.rs

Mlade fudbalske reprezentacije Srbije i Italije odigrale su prijateljsku utakmicu u Novom Sadu.

Vodeći tim u grupi 7 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2019, upravo u Italiji, selekcija Srbije želela je da u duelu sa timom koji pripada samom evropskom vrhu proveri mogućnosti i vidi koliko su realne želje za dobrim plasmanom na EP. S druge strane, Italijani su mogli da procene u kakvoj su trenutnoj formi i to u duelu sa veoma kvalitetnim rivalom.

U prvih 45 minuta laganu terensku inicijativu imala je selekcija koju predvodi Goran Đorović. Iako velikih, stopostotnih prilika ni pred jednim golom nije bilo, oko 2.000 gledalaca na stadionu “Karađorđe” pratio je zanimljiv okršaj. Srbija je zapretila u 3. i 17. minutu, ali ti pokušaji nisu doneli željeni rezultat.

Italijani su uzvratili u 20. i 25. minutu kada je najpre preko gola šutirao kapiten Rolando Mandragora, a onda je u šansi bio i Nikolo Barela, ali ti pokušaji ostali su samo - pokušaji. U 30. minutu igra je zbog povrede napustio kapiten naše reprezentacije Vukašin Jovanović, na njegovu poziciju preselio se Erhan Mašović. Zatim beležimo odličan udarac Danila Pantića sa 18 metara, ali je golman Aldero bio oprezan i uhvatio tu loptu.

U nastavak su, utisak je, Italijani ušli rešeniji da pokušaju da ostvare pobedu. Već u 46. minutu izblokiran je udarac Barele, ali je u 51. minutu sevnula veoma brza i precizna kontra gostiju. Neko iz naše odbrane uspeo je da izbije loptu na nekih 17 metara, ali je  na pravom mestu bio Luka Vido i preciznim udarcem savladao golmana Miloša Ostojića.

Pokušavali su naši momci, najčešće preko raspoloženog Nemanje Radonjića i veoma dobrog Saše Lukića da uspostave ravnotežu i stignu do izjednačenja, ali su prave prilike izostale. Na drugoj strani, gosti su u sjajnim kontranapadima zapretili najpre u 56. a onda i u 62. minutu kada su šanse imali Valcanija i visoko Čeri. Srećom po naš tim, odbrana je bila na nivou i uspela da otkloni opasnost. U 64. minutu Zlatanović je odlično pronašao Ivana Šaponjića, koji je dobro šutirao ka golu Aldera, ali je lopta zamalo otišla pored gola.

Oba selektora načinili su u drugom poluvremenu veliki broj izmena, ali ritam igre nije opadao na zadovoljstvo novosadske publike. Jedino čime je ona bila razočarana jeste krajnji rezultat 0:1, iako je, kako je neko primetio, kada već mora da bude poraza, najbolje da do njih dođe u prijateljskim utakmicama.U lepom ambijentu fudbalska predstva je bila sasvim dobra.

A. Predojević

Srbija - Italija 0:1 (0:0)

NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca 2.000, sudija: Srđan Jovanović (Srbija).Strelac: Vido u 51. minutu. Žuti kartoni: Zlatanović, Šaponjić (Srbija), Dikman, Mančini, Denapoli, Ayapong (Italija).

SRBIJA: Manojlović (Ostojić), Gajić (Stevanović), Milenković (Ćalasan), Jovanović (Račić), Bogosavac, Lukić (Denić), Mašović, Pantić (Ayić), Zlatanović (Mićin), Jović (Šaponjić), Radonjić.

ITALIJA: Aldero (Skutet), Dikmal (Ayapong), Mančini (Čeri), Varnije (Kapradosi), Dimarko (Pecela), Bargarini, Mandragora (Murđa), Barela (Edera), Valcanija (Pesina), Verde (Denapoli), Vido.

PRIJATELJSKI MEČ DO 21 Poraz orlića, Srbija-Italija 0:1 (0:0)

27.03.2018. 19:20 20:31