PRIJATELJSKI MEČ DO 21 Poraz orlića, Srbija-Italija 0:1 (0:0)

27.03.2018. 19:20 20:31
Izvor: Youtube Printscreen

U prijateljskoj utakmici na Stadionu Karađorđe pred oko 3.000 gledalaca reprezentacija Srbije do 21 godine poražena je od Italije rezultatom 0:1 (0:0).

U prvom delu utakmice Srbija je imala nešto više od igre, bili su opasniji po gol protivnika i viđeno je nekoliko dobrih akcija orlića pred golom Italije ali mreža Italijana se nije zatresla.

Gosti su pokušali preko Mandragole koji je šutirao sa oko 25 metara od gola iznad prečke u 30. minutu. Još jednu priliku imali su preko Barele u 35. minutu ali je lopta otišla pored gola.

Srbija je napadala uglavnom preko Radonjića koji je delovao po levoj strani i bio prava napast za odbranu Italijana. Odličan šut imao je i Pantić ali je Audero odbranio.

Nekoliko dobrih napada organizovali su igrači Srbije ali su se Radonjić i Lukić spetljali u završnici. Gosti su orijentisani na kontranapade.

0:1, U 51. minutu Luka Vido sačekao je odbijenu loptu iz šesnaesterca Srbije, šutirao po zemlji sa oko 18 metara od gola i pogodio gol.

Ćeri je imao priliku da ugrozi gol Srbije u 61. minutu, Nikolić je odlično reagovao. Kod Srbije, Šaponjić je imao odličnu priliku u 65. minutu, šutirao je pored gola.

U 90. minutu Radonjić je izveo slobodan udarac za Srbiju sa oko 18 metara snažnim šutem pored gola.