Na Kopaonik otputovalo 70 akademaca
Pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost Zoran Milošević i dekan Poljoprivrednog fakulteta Nedeljko Tica ispratili su na Kopaonik najbolje rangirane studente novosadskih fakulteta i visokih škola strukovnih studija čiji je osnivač Skupština Vojvodine.
Najvredniji akademci dobili su priliku da u okviru projekta „Zimske edukativne i rekreativne aktivnosti studenata”, što je ideja Studentskog parlamenta i Univerzitetskog sportskog saveza Novog Sada, otputuju po najpovoljnijim cenama, budući da je polovinu troškova pokrio Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, a čak ceo iznos svojim studentima platio Poljoprivredni fakultet.
- Pokrajinska vlada prvi put nakon više decenija razume potrebe studenata ne samo u obrazovanju nego i u ukupnom kulturnom oblikovanju života mladih ljudi – rekao je Milošević. - Nakon kulturno-sportskih vaučera, ovo je dobra poruka za buduće intelektualce koji će kreirati naše društvo. Čitav projekat osmišljen je za 200 studenata. Sada ih ide 70, u decembru novih 130, a tako će biti i naredne godine.
Nedeljko Tica rekao je da je Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu uspešno sarađivao s Pokrajinskim sekretarijatom i kada su opremali učionice, uvodili nove nastavne i naučne sadržaje.
- Smatrali smo da je nužno u vremenu informacionih tehnologija ukazati studentima na to koliko je bitno negovati i fizičku kulturu – dodao je on.
Generalni sekretar Univerzitetskog sportskog saveza Novog Sada Aleksandar Nikodijević objasnio je da danas kreću prve celodnevne aktivnosti, kad će pred izlazak na stazu studenti biti podeljeni na grupe od po 10 članova, s kojima će raditi profesori Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja. Po završetku skijaškog dana održavaće se predavanja na teme kao što su prva pomoć, bezbednost na stazi i boravak na planini u zimskim uslovima.
Među mnogobrojnim putnicima je bilo i onih koji će prvi put stati na skije, ali i nešto iskusnijih.
- Student sam Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, s prosekom ocena 9,62 za prve dve godine. Budući da sam u okviru programa treće godine prošao skijašku obuku, u narednih sedam dana očekujem uživanje na snegu – kazao je Milan Galić.
S. Milačić