Međuopštinska liga Srem: Slavlje Šašinčana s devetoricom

14.03.2018. 10:15 10:18
Izvor: Sloboda iz Šašinaca, foto: Privatna arhiva

Sloboda - Sloga (Č) 3:2 (3:2)

ŠAŠINCI: Stadion Slobode, gledalaca 70, sudija Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Žegarac u 17.i Zmijanac u 34. (iz penala) i 37.za Slobodu, a Zec u 4.i V. Kekić u 33. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Ivanović, Zmijanac, A. Tomić, Solarević (Sloboda), Sekulić (Sloga).Crveni kartoni: Radojčić, Žegarac (Sloboda).

SLOBODA: Ivanović 7, Ristanović 7, Radojčić 6, Strniša 8, A. Tomić 8, Milutinović 8, Solarević 8, Zmijanac 8 (Alimanović), Stojnić 8, Erić 7 (Milanović), Žegarac 8.

SLOGA: Zeljković 8, Plavšić 7, Raca 7, Antonić 7, V. Kekić 8, Zec 8, S. Kekić 7, Bogosavljević 7, Cjetić 7, Sekulić 8, Draganović 7.

Posle gola Zeca u 4. minutu, mnogi na igralištu, nisu ni slutili preokret do kraja poluvremena. Svi su očekivali da će Čalmanci odneti ceo plen. Onda je Žegarac izjednačio iz veoma lepog i preciznog šuta sa 20 metara. V. Kekić, je u 33. minutu ponovo doveo goste u vođstvo. Onda je došao trenutak za preokret. Prvo su gosti skrivili najstrožu kaznu. Zmijanac je bio siguran sa bele tačke. Zatim je Zmijanac iskoristio dobar centaršut i glavom loptu, prosto ugurao u mrežu gostiju. Uz, to, Šašinčani, su utakmicu završili sa devet igrača, jer su bili isključeni Radojčić i Žegarac. A, iskusni, gostujući napadači, to nisu znali da iskoriste.

D. Zmijanac

Fruška gora - Graničar (K) 1:0 (0:0)

RUMA: Stadion Fruške gore, gledalaca 100, sudija Mijanović (Adaševci).Strelac: Mušicki u 53. minutu. Žuti kartoni: Borović, Grubješić, Trnić (Fruška gora), Bosanac (Graničar).

FRUŠKA GORA: Vasović -, Grubješić 7 (Matić), Trnić 7, Dejanović 8, Mušicki 7 (Ljubinković), Ristivojević 7, Anđelić 8, Tešić 7, Borović 7, Bežanović 6 (Knežević 7), Vlajsević 7.

GRANIČAR: Vasiljević 8, Konjević 7, Pečenica 7, Belić 6, Bosanac 7, Vladisavljević 6, A. Simić 7, M. Simić 7 (Radivojević), Rakić – (Đukić 6), Matrić 6, Zečević 7 (Nedić).

U veoma dinamičnoj utakmici obućari su ostvarili još jednu minimalnu, ali sigurnu pobedu. U prvom delu imali su i nekoliko pravih zicera, ali domaći strelci su se propisno obrukali. U nastavku, u 47. minutu odlični golman gostiju Vasiljević odbranio je Tešiću šut s penala. A pobedonosni gol za domaće postigao je Mušicki. Pogodio je praznu mrežu gostiju na asistenciju odličnog Anđelića.

D. Čučin

Mladost (B) - Napredak (Ž) 1:0 (1:0)

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija Inđić (Inđija). Strelac: Marković u 10.  minutu. Žuti kartoni: Vukin, Putnik (Mladost), Popović, Jakšić (Napredak).

MLADOST: Delić 8, Putnik 8, Obradov 8, Jovanović 9, Vukin 9 (Krivošić 8), Čikić 8, S. Stojiljković 9, Savić 8, Marković 8, Prljić 8, Tufeyić 9 (Vidović 8).

NAPREDAK: Krnić 8, B. Miljković 8, Sekulić 8, Madacki 8 (S. Miljković 7), Jakšić 8, Savić 8, Božić 8 (Tica 6), Pazarski 7, Stojić 7, Popović 7, Devrnja 7.

Domaćini zaslužili čak i ubedljiviju pobedu. A pobedonosni gol je postigao Marković sa tri metra, inače izdanak zemunske škole i to posle odlično ubačene lopte od strane Prljića. Gosti kao jesenji prvaci ostali su dužni i domaćoj publici i svojim navijačima. Ustvari nisu ni mogli više, jer im taktika domaćina nije dozvolila da bilo šta pokušaju, a kamoli nešto da urade.

S. Jovanović

Donji Srem - Mitros 3:2 (2:1)

PEĆINCI: Igralište Suvača, gledalaca 70, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Stojiljković u 18, Ilić u 33. i Ljubinković u 51. za Donji Srem, a Malinović u 2. i Simjanovski u 59. minutu za Mitros. Žuti kartoni: Mitrović (Donji Srem), Vladisavljević (Mitros).

DONJI SREM: Jelača, Radovanović, Ljubojević, Stojiljković, Čavić, Mitrović (Miličević), Nović (Nikolić), Ilić, Vesić (Najić), Ćopić, Radivojević.

MITROS: Mršić, Mataruga, Santovac, Panić, Aćimović, Malinović, Simjanovski (Petković), Babić, Karolić (Gršić), Makitanović, Vladisavljević (Vukotić).

U veoma dinamičnoj igri domaćin je mogao da savlada borbene goste iz Sremske Mitrovice i sa većom razlikom. A dva gola domaćina dugo će se pamtiti. Ilić je golmana gostiju Mršića savladao iz šuta s 30 metara. Uz to golmanu Mršiću lopta je prošla i kroz noge. I Ljubojević je postigao izvrstan gol. Domaćini su nabacili loptu iz kornera, a golmanu Mršiću je lopta prošla kroz ruke, došla na drugu stativu, gde se našao Ljubojević i sa pet metara je ugurao u mrežu.

M. Gmizić

Fruškogorac - Bikić Dol 0:1 (0:1)

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 150, sudija Grozdanić (Ogar). Strelac: T. Miletić u 28. minutu. Žuti kartoni: Vukojević, Todić, Kočić (Fruškogorac), Kladušić, Momčilović (Bikić Dol).

FRUŠKOGORAC: Teodorović 6, Dragolub Grabić 6, Vukojević 6, M. Trnić 6. I. Đorić 6, Kočić 6, N. Trnić 6, Dušan Grabić 6, Tešanović 6 (Đukić 6), Todić 6 (A. Mladenović), Ilić 6.

BIKIĆ DOL: Bratić 6, Utvić 7, Kladušić 7, Momčilović 6, Basrak 7, Pavić 5 (Bajrami), Kljajić 6, Jovičilić 7 (Hančovski 6), Subić 7, T. Miletić 7, Dobrić 6.

U Manđelosu iznenađenje. Bodovi su otišli za Bikić Do i to zasluženo, jer je bio bolji rival. I to ne samo za gol T. Miletića, koji je iskoristio idealan centaršut. Domaćini nisu uspeli da makar osvoje bod, mada su najavljivali da mogu i da trijumfuju i to ubedljivo.

D. Grabić

Brestač - Donji Petrovci 0:2 (0:0)

BRESTAČ: Stadion Brestača, gledalaca 75, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Ljubinković u 78. i Čvorkov u 85. minutu. Žuti kartoni: Bantić, Novaković, Zujić, Stojkovski, Bošković (Brestač), Šaša, Čvorkov, Nedimović (Donji Petrovci).

BRESTAČ: Bantić 6, Sandić 7, Bošković 7, Petaković 6, Stojkovski 7, J. Jovičić 7 (M. Jovičić 6), Ljujić 7 (Zujić), Svilar 7, Novaković 7, Kovačević 7 (Vučković), Glušac 7.

DONJI PETROVCI: Radošević 6, Putica 7, Čalić 6, Jorgić 7 (Kovačević 7), Šaša 6, Nedimović 6, Momčilović 7 (Vukotić), Stojanović 6, Bomeštar 6, Čvorkov 8, Ljubinković 8 (Inajatović 6).

Dobra utakmica u kojoj su domaćini mogli i da pobede, ali su bili ravnopravan rival sve do 78. minuta kada su gosti poveli. Ljubojević je efektno šutirao sa 16 metara i Bantić je bio savladan. Potom su domaćini krenuli skoro na sve ili ništa kako bi došli do izjednačenja. Onda je na scenu stupio Čvorkov i preciznim šutem još jednom primorao Bantića da vadi loptu iz svoje mreže.

D. Bracanović

Zeka Buljubaša - Hajduk (V) 0:0

RAVNJE: Stadion Zeke Buljubaše, gledalaca 100, sudija Todorović (Inđija). Žuti kartoni: Petrić, Stanković (Zeka Buljubaša), Radovanović, Antunović, Marjanović (Hajduk). Crveni kartoni:M. Begović (Zeka Buljubaša), Jurošević (Hajduk).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 9, Ćosić 9, Č. Milovanović 7, M. Begović 5, Jovanović 8, Belić 8, U. Begović 8, Simić 7, Martinović 7, Petrić 9, Stanković 8.

HAJDUK: Mitrović 9, Đorđević 8 (D. Dragić), Arbić 8, Petrović 8 (Z. Dragić), Antunović 8, Stanković 8 (Đ. Hrček), Jurošević 5, V. Gavrilović 8, Perić 8, Marjanović 8, Radovanović 8.

Ravnjanci su mogli da prekinu niz loših rezultata iz jesenjeg dela i zasluženo da slave, makar s minimalnim rezultatom. Ali i gosti mogu da žale za svojim propuštenim šansama. Ustvari oba golmana su najveći krivci što nije bilo golova. Jeftić i Mitrović činili su čuda među stativama i odbranili su najmanje pet, šest čistih zicera.

Ž. Relić

Polet - Graničar (O) 2:1 (0:1)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta, gledalaca 150, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelci: Kesić u 78. i Poljak u 88. za Polet, Lisulov u 6. za Graničar. Žuti kartoni: Delibos, Pejović (Polet), Živanović (Graničar).

POLET: Pašić 7, Bakić –(Popović 8), Poljak 8, Draganić 8, Delibos 7, Ivaniš 6, Pejović 7, R. Kesić 8 (Mijatović), Jović 7, Todorović 7 (Milić), Kalezić 8.

GRANIČAR: Samardžić 9, Živić 6, Miličević 6, Živanović 7, S. Jovano vić 6 (Labuhor), Petković 7, Orlović 6, Sorak 7, Lisulov 6, Devrnja 7 (I. Nikolić), Lazić 7.

Domaćani su bili bolji rival, ali nisu iskoristili povoljne šanse. Zato su gosti prvi vodili i igrali dobro u polju. Lisovac je odbijenu loptu dohvatio na 20 metara i volej udarcem je poslao u domaću mrežu. i tako potpuno poremetio sve planove domaćina, koji su već ubeležili tri boda i novu pobedu. Da Kesić nije izjednačio iz slobodnog udarca sa oko 25 metara gosti bi sačuvali vođstvo. A onda se i Poljak našao na pravom mestu. Posle velike gužve odbijenu loptu je sa penala samo vratio u mrežu iznenađenog Samardžića.

B. Rađenović

MANĐELOS: Fruškogorac - Bikić Dol 0:1, NOVI KARLOVCI: Polet -Graničar (O) 2:1, BRESTAČ: Brestač - Donji Petrovci 0:2, BUĐANOVCI: Mladost - Napredak (Ž) 1:0, ŠAŠINCI: Sloboda - Sloga (Č) 3:2, RUMA: Fruška gora - Graničar (K) 1:0, PEĆINCI: Donji Srem - Mitros 3:2, RAVNJE: Zeka Buljubaša - Hajduk (V) 0:0.

1. Napred. (Ž)              16     11     2      3      46:11        35

2. Polet                        16     11     2      3      47:17        35

3. D. Petrov.                18     10     3      3      49:16        33

4. Granič. (O)               16     10     1      5      25:22        31

5. Mladost (B)             16     9      3      4      29:19        30

6. Fruška g.                 16     7      3      6      27:28        24

7. Fruškog.                   16     7      3      6      25:26        24

8. Hajd. (V) (-1)             16     6      5      5      30:23        22