Vojvodina NS seme gostuje u Ljigu
Ekstremno lako su odbojkaši Vojvodine NS seme opravdali ulogu favorita na svome terenu u prvom susretu četvrtfinala plej-ofa sa Spartakom iz Ljiga, slavili maksimalnu pobedu i došli na korak do plasmana u polufinale.
Aktuelni šampion, uprkos nešto izmenjenoj postavi, nije dozvolio iznenađenje protiv ekipe koja ga ja porazila pre samo nekoliko nedelja.
Igrali su izabranici trenera Nedžada Osmankača u dahu, nisu dozvolili protivniku ni da se ponada, a sve je završeno za nešto više od sat vremena. Mladi Pavle Perić imao je priliku da se istakne i iskoristio je, a veoma je zadovoljan partijom svog tima u prvom meču.
- Zadovoljni smo pobedom i prikazanom partijom. Odigrali smo dobro, u svakom setu se brzo odvojili i čuvali prednost do kraja. Važno je da se nismo opuštali. Spartak će sigurno bolje odigrati kod kuće, ali bićemo spremni – rekao je Perić.
Šef struke crveno-belih Neyad Osmankač očekuje da će Spartak više pokazati u današnjem revanšu.
- Ljižani se nikada ne predaju i verujem da će to pokazati u drugom meču. Imaju svoj sistem, mogu da zaprete, ali i mi možemo da podignemo nivo igre. Oni su pružili koliko su mogli, ispunili smo sve zadatke, neke igrače smo odmorili i sačuvali, pa nam ostaje da se dobro odigramo i u Ljigu – istakao je Osmankač.
M. R.
Prve utakmice
Vojvodina NS seme – Spartak (LJ) 3:0
Spartak (S) – Jedinstvo (SP) 3:1
Crvena zvezda – Mladi radnik 3:2
Novi Pazar – Radnički 3:0
Druge utakmice
Petak
Spartak (LJ) – Vojvodina NS seme (19)
Subota
Jedinstvo (SP) – Spartak (S) (19)
Mladi radnik – Crvena zvezda (19)
Radnički – Novi Pazar (20)