Čoi najbrža na 1.500, a Žirar na 1.000 metara u brzom klizanju

18.02.2018. 19:23 19:32

Reprezentativka Južne Koreje u brzom klizanju na kratkim stazama Min-Jeong Čoi osvojila je danas zlatnu medalju na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Ona je do zlata stigla rezultatom od dva minuta, 24 sekunde i 948 stotinki i tako donela Južnoj Koreji drugo najsjajnije odličje u brzom klizanju na kratkim stazama.

Srebrnu medalju osvojila je Kineskinja Đinju Li, dok se Kim Buten iz Kanade okitila bronzom.

Kanađanin Semjuel Žirar osvojio je zlatnu medalju u brzom klizanju na kratkim stazama na 1.000 metara.

On je trku završio za minut, 24 sekunde i 650 stotinki.

Srebna medalja pripala je Amerikancu Džonu Henriju Krugeru, dok je bronzu osvojio Seo Ji-ra iz Južne Koreje.

ZOI: Vukićević 41, Stevović 45, Hiršer pokupio i drugu medalju

18.02.2018. 10:12 19:55