ABA liga: Zvezda pobedila u Železniku

05.02.2018. 20:56 21:05
Izvor: Duel Železnika i Crvene zvezde Foto:kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši Zvezde nastavili su pobednički niz, trijumfovali su u 19.  kolu ABA lige, na gostovanju kod “mlađeg brata” u Železniku. Domaći su se držali do sredine treće četvrtine, a onda je u igru ušao Džejms Feldin.

Poslednja deonica niej bila rezultatski neizvesna i samo se postavljalo pitanje s kojom će razlikom slaviti crveno – beli. Ipozantan je bio šut za tri poena: 10 od 19 gosti, 8 od 19 FMP.

Silovito je počela Zvezda i povela sa 12:0. Na prve poene FMP je čekao više od pet minuta, kada je veliki post prekinuo Čović preciznim šutem za tri poena. U prvom poluvremenu gosti su bili u konstantnom vođstvu, često sa dvocifrenom razlikom, a momci iz predgrađa su u najmanjem zaostatku bili posle trojke odličnog Čovića, kada su smanjili na 35:39. Ipak, do kraja prvog poluvremena crveno – beli su upisali četiri poena, te stekli zalihu od osam poena viška na velikom  odmoru.

U trećoj deonici na momente je na delu bila nepovezana, rastrzana igra u ofanzivnim akcijama oba tima. Zvezda je održavala prednost, ali je Čović trojkama održavao priključak svog tima. Pripretili su domaći kada su se spustili na šest poena minusa (48:54), ali su u naredna tri napada gubili lopte, te nisu stigli ni da upute šut ka košu. Zvezda je to surovo kaznila, raspucao se Feldin, pratili su ga i ostali Zvezdini košarkaši, a igra domaćih se polako raspadala. Do kraja, crveno – beli su do vrha napunili koš FMP-a za siguran ostanak na prvoj poziciji.

D. Kn.

FMP – Crvena zvezda 77:100 (14:25, 21:18, 18:26, 24:31)

ŽELEZNIK: Košarkaška dvorana FMP-a, gledalaca: 1050. Sudije: Vojinović, Mrdak, Šundić.

FMP: Čović 19 (5 as), Uskoković 4, Jeremić, Apić 11, Pot 9, Nenadić 10, Bursać 2, Radovanović 2, Šešlija, Simanić 8, Oyo 10, Slutski 2.

C. ZVEZDA MTS: Dangubić, Davidovac 9, Lazić 5, Dobrić 11, Feldin 19, Janković 8, Ročesti 8 (8 as), Omić 12, Lesor 2, Enis 10, Jovanović 5, Bjelica 11.

MZT – Olimpija 55:96

Cedevita – Budućnost 76:71

Igokea – Mornar 79:93

Partizan – Mega Bemaks 89:73

FMP – C. zvezda 77:100