NBA: Teo 12 poena u pobedi Klipersa, Bogdan skroman

29.01.2018. 09:55 10:00
Izvor: Youtube Printscreen

NJU ORLEANS: Košarkaši Los Anđeles Klipersa, uz 12 poena Miloša Teodosića, savladali su na gostovanju Nju Orleans 112:103 u nastavku NBA lige.

Klipersi su napravili veliki preokret jer su od -21 stigli do trijumfa u kome je srpski plejmejker kao starter za 28 minuta pogodio pet od 13 šuteva, asistirao šest puta i uhvatio četiri lopte.

Najviše se istakao Blej Grifin sa 27 pogodaka, pratio ga je Lu Vilijams sa 22, dok je u domaćem timu Entoni Dejvis ubacio 25.

Klipersi su ostali ozbiljan konkurent za plej-of na Zapadu i sa skorom 25-24 nalaze se na pobedu od Denvera koji je osmi, kao i na dve od Nju Orleansa i Portlanda.

Bogdan Bogdanović imao je skroman učinak od tri poena u porazu Sakramenta od San Antonija 113:98, uz loš šut iz igre 1/7.

Za 32 minuta srpski as dodao je još po dve asistencije i skoka, kao i blokadu.

Sparse je do nove pobede vodio Brajan Forbs sa 23 poena, što je bilo tri manje od Diarona Foksa na drugoj strani.

Uprkos tome što je odigrao sjajno prošli meč Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu u porazu Detroita u Klivlendu 121:104.

Trener Sten van Gandi je odlučio da visoki centar presedi na klupi celu utakmicu na kojoj je Lebron Džejms bio najbolji pojedinac sa 25 poena, 14 skokova i osam asistencija.