Hokej: Zagrepčani slavili u Novom Sadu

20.11.2017. 10:00 10:08

Hokejaši Vojvodine nisu uspeli da se revanširaju drugoj ekipi zagrebačkog Medveščaka. U zanimljivoj utakmici prvi su poveli Novosađani golom Radosavljevića na asistenciju Dergačeva. Nakon solo-akcije, lepim golom izjednačio je Vedlin u 17. minutu .

U drugoj trećini vodila se tvrda borba, Voša je u jednom momentu imala dva igrača manje, što gosti nisu uspeli da iskoriste pošto se istakao golman Godbut Parent. U poslednjoj deonici viđena je prava goleada. Efikasni su bili gosti iz kontre i Janković je, s dva brza gola, povisio na 3:1. Potom je Rus  Dergačov iz redova Vojvodine smanjio, da bi Simšič iz kontre povisio na 4:2 za hrvatski tim. Već u sledećem napadu Novosađani su smanjili lepim golom Lapteva i činilo se tada da će domaćin uspeti da izjednači. Međutim, usledio je hladan tuš za oko 500 gledalaca u ledenoj sali Spensa, pa su gosti iz Zagreba preko Simšiča i Lazića u kontranapadima u 57. i 59. minutu postavili konačnih 6:3 za Medveščak.

L. Stakić

Vojvodina - Medveščak 2  3:6 (1:1, 0:0, 2:5)

NOVI SAD: Ledena dvorana Spensa, gledalaca: 500. Sudije: Fazekaš i Aleksić. Strelci: Radosavljević u 11, Dergačev u 48. i Laptev u 56. minutu za Vojvodinu, a Vedlin u 17, Janković u 44. i 46, Simšič u 54. i 57. i Lazić u 59. minutu za Medveščak. Isključenja: Vojvodina 6, Medvečak 8 minuta.

VOJVODINA: Godbut Parent, Stanković, Akimov, Babić, Čengeri, Dergačev, Drozdik, Ekmeščić, Jerković, Komazec, Laptev, Meselyić, Milić, Milićević, Milojković, Mirković, Nikolić, Radosavljević, Tomašević, Tumbas.

MEDVEŠČAK 2: Nikolić, Ružić, Babić, Brenčun, Buković, Fičur, Janković, Kegalj, Kopričanec, Kovaček, Lazić, Mirić, Pleško, Ružić, Senzel, Simšič, Smolec, Tadić, Vedlin, Vuglać,Žižanović.

Vojvodina - Medveščak 2    3:6

Celje - Triglav          2:4

Zagreb - Maribor       11:2

Mladost - Crvena zvezda    2:3

1. Triglav          14      13       1      69:27         38

2. C. zvezda        12     10        2      68:17        31