Cirkus u Subotici, Spartak pobedio Borac

19.11.2017. 21:01 21:07
Izvor: Vladimir Torbica, foto: J. Grlić

Fudbaleri Spartaka savladali su večeras na svom terenu Borac iz Čačka sa 3:1 (1:1), u poslednjoj utakmici 17. kola Superlige Srbije.

Spartak je bolje otvorio utakmicu, češće napadao i, utisak je, više želeo pobedu. Prvu šansu imao je kapiten Vladimir Torbica, koji je sa 18 metara izbeo slobodan udarac, ali je lopta otišla preko prečke. U 20. minutu dogodio se sporni trenutak, kada je Savković ušao u kazneni prostor gostiju, dva igrača Borca su ga srušila, ali je sudija Ilić samo odmahnuo.

U 27. minutu gosti su izveli napad preko Filipovića koji je odlično centrirao do Lazara Ivanovića koji je, iskosa sa 16 metara, plasira loptu u gol, za vođstvo Čačana od 1:0. Spartak je tada krenuo još ofanzivnije, pokušavao brzo da dođe do izjednačenja, ali je odbrana Borca po pravilu bila na mestu. U 35. minutu, Radovanović je bio u šansi, ali je glavom loptu poslao preko prečke. “Plavi golubovi” su  propustili priliku i u 40. minutu, kada je, posle centaršuta Čečarića, Savković šutirao sa samo tri metra, ali - preko prečke.

U 42. minutu dosuđen je penal za Spartak, kada je u prodoru bio Bojan Čečarić, a srušio ga je u kaznenom prostoru Propadalo. Sudija je pokazao na belu tačku, a nezadovoljni igrači Borca opkolili su sudiju, koji je pokazao crvene kartone Jovanović i Pupovcu. Prekid je potrajao nekoliko minuta, ali ipak se ipak prešlo na izvođenje penala, iz kojeg je Mile Savković izjednačio.

Igrači Borca nisu izašli na teren u nastavku, već su sedeli na travi, na taj način izrašavjući nezadovoljstvo i protest. Ipak, nastavili su nešto kasnije da igraju. Fudbaleri Spartaka u drugom delu bili su dominantni, uostalom imali su dva igrča više, dok je Borac pokušavao da sačuva rezultat 1:1.

U 51. minutu je Vladimir Torbica pogodio mrežu i doveo domaćina do prednosti od 2:1. Zapretili su Čačani u 75. minutu, kada je slobodan udarac izveo Obradović, a golman Ostojić bio na mukama. U 83. minutu, ponovo je opravdano dosuđen penal za domaćina, čiji sigurni realizator je bio Radovanović, postavivši konačnih 3:1.

S. Stojiljković

Spartak - Borac 3:1 (1:1)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca: 500, sudija: Ilić (Ćuprija). Strelci: Savković u 44. (iz penala), Torbica u 53. i Radovanović u 84. (iz penala) za Spartak, a Jovanović u 27. minutu za Borac. Žuti kartoni: Torbica i Savković (Spartak), a Obradović, Bajić, Filipović i Propadalo (Borac). Crveni kartoni: Jovanović i Pupovac (Borac).

SPARTAK: Ostojić -, Torbica 8, Hajdin 7, Glavčić 7, Pantić 7, Savković 7 (Vučković), Abaz 7 (Đurđevski 6), Čečarić 8, Stojković 7, Ćalasan 7, Radovanović 8.

BORAC: Bajić 6, Marković 6 (Bogojević 6), Obradović 6, Marinković 6, Pupovac 7, Čađenović 7, Propadalo 6 (Otašević 6), Filipović 7, Stamenić 7 (Stajčić), Jovanović 6, Gruz 7.