Evroliga: Pobede Makabija i Žalgirisa

09.11.2017. 22:51 22:52

Košarkaši Makabija savladali su Real iz Madrida u meču 6. kola Evrolige rezultatom 90:83. Žalgiris je u gostima savladao Armani 62:94.

Utakmica imeđu Makabija i Reala je većim delom bila izjednačena, iako su obe ekipe u nekom momentu utakmice imale osetnu razliku – Real je imao 10 poena viška u finišu prve četvrtine (30:20), dok je Makabi imao devet u završnici poluvremena (47:38).

Kod Makabija odličan je bio Tomas sa 21 poenom, a odličan je bio i Rol sa 16 poena.

Uzrok poraza Reala je i nešto lošija igra Luke Dončića, koji je pogodio tek pet od 14 šuteva iz igre (tri puta za dva i dva puta za tri), ali je mladi Slovenac susret završio sa 19 postignutih poena i bio je najefikasniji u sastavu iz Madrida.

Realu je ovo bio drugi poraz, dok je Makabi stigao do četvrte pobede.

Košarkaši moskovskog CSKA ubedljivom pobedom nad Valensijom od 94:67 otvorili su šestu rundu Evrolige.

Najbolji pojedinac ovog susreta bio je Nando De Kolo, strelac čak 23 poena. Uz njega, u timu CSKA jedini dvocifreni bio je Kori Higins sa 16 ubačenih koševa.

Na drugoj strani, Tibor Plais je imao 12, a Bojan Dubljević i Fernando San Emeterio po 11 poena.