Evrokup: Poraz košarkaša Partizana u Limožu

31.10.2017. 22:31 22:46
Izvor: Dnevnik.rs

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju Limožu sa 92:83 (22:18, 25:23, 24:27, 21:15), u 4. kolu Evrokupa.

U susretu dva bivša prvaka Evrope slavio je francuski tim, najviše zahvaljući Akselu Buteju sa 21 poenom, nanevši treći poraz Partizanu u tom takmičenju, dok Limož sada ima skor 2-2.

Partizan je poražen pre svega zbog slabe igre u odbrani, ali čini se da bi sa Veličkovićem i Samjuelsom, koji su ostali u Beogradu, naš tim bio konkurentniji francuskom. Držao se Partizan u većem delu igre u prve tri četvrtine, uspeo je id a povede u trećoj deonici (63:61), ali kada je usledila serija domaćih od 10:0, pobednik je bio praktično bio rešen, tim pre što su crno – beli odigrali vrlo slabo u poslednjoj četvrtini.

Partizan je pogodio samo tri trojke ( iz 17 pokušaja), a kurioztet ovog meča je da su domaći sa linije slobodnih bacanja imali stopostotan učinak (18/18).

U istoj C grupi, Alba sutra dočekuje Lijetuvos Ritas, a Lokomotiva Kubanj ekipu Bilbaa.

U narednom kolu Evrokupa Partizan dočekuje Lokomotivu 8. novembra i to posle derbija sa Crvenom zvezdom.

D. Kn.

Limož - Partizan 92:83  (22:18, 25:23, 24:27, 21:15 )

LIMOŽ: Gradska hala, gledalaca: 4.000. Sudije: Mogulkoc (Turska), Panter ( Nemačka), Ovinov (Rusija).

LIMOŽ: Ingliš, Bazile, Konklin 11, Žaite 18 (7sk), Hejs 9 (9as), Morensi 8, Gibson 12, Karter 4, Hauard 9, Ebo, Zerbo, Butelj 21.

PARTIZAN: Miler 17 (5as), Vilijams – Gos 14 (8as), Tadić, Aranitović, Marinković 14 (6sk), Pecarski 4, Gavrilović 10, Andrić, Čakarević 9, Stevanović 7, Šalić 8.