Srbija moćno do polufinala

12.08.2017. 15:33 15:36

Moćno u ibedljivo, kako su nas i navikli, mladi srpski vaterpolisti juče su  bez većih problema su u četvrtfinalu Svetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Beogradu, savladali selekciju Italije i plasirali se u polufinale. Tamo ih danas od 19.20 čekaju Grci.

Srbija – Italija 17:9 (4:2, 4:2, 4:2, 5:3)

BEOGRAD: bazen “Milan Gale Muškatirović”, gledalaca: 700,  sudije: Bender (Nemačka) i Salničenko (Kazahstan). Isključenja: Srbija 18, Italija 10 minuta. Igrač više: Srbija 10 (2), Italija 16 (4). Peterci: Srbija 2 (2).

SRBIJA: Filipović (10 odbrana), Tankosić 2, Tomić, Lukić 2, Vučinić 4, Gvozdanović 1, Drašović 3, Toholj 2, Janković, Radojević, Radonjić 2, Velkić 1, Belopavlović (1 odbrana).

ITALIJA: Nikozija (4 od.), Del Baso, Kanelja 1, Mecaroba 1, Guidi 1, Pućio, Gerato 2, Kampopiano, Maćioni 1, Manci 2, Piombo, Novara 1, De Mikelis.

Izabranici Vladimira Vujasinovića od starta su krenuli silovito, naročito u napadu, te su prve dve četvrtine dobili istovetnim rezulzatom (4:2), pa su na poluvremenu imali četiri gola prednosti, kapital koji je već nagoveštavao pobednika.

Ipak, Italijani se nisu predavali i uspeli su da smanje na 8:6 vrativši rezultatsku neizvesnost, koja na našu sreću nije dugo potrajala: naši momci su iskoristili dva puta po igrača više i opet poveli sa četiri gola prednosti (10:6). Ovakav epilog Italijani nisu lako podneli, pa je u bazenu došlo i do pesničenja!

Naime, dok se Vučinić povlačio iz igre nakon što je isljučen, Maćioni ga je podmuklo udario s leđa. Kapiten Srbije Drašović to nije mogao da “proguta”, umešao se u incident koji je okončan tako što su Maćioni i Drašović isključeni s pravom zamene.

Nakon toga, Italijani dva puta nisu iskoristili igrača više, Srbioja je postigla dva gola i priča je, pred poslednju četvrtinu, bila završena. Do kraja, naši momci su bez problema priveli meč kraju.