Odbojkašice Srbije osvojile bronzu na Gran priju

06.08.2017. 13:14 09:44
Izvor: FIVB

NANĐING: Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Gran priju, pošto je u meču za treće mesto završnog turnira u kineskom Nanđingu savladala selekciju domaćina 3:1 (25:22, 20:25, 25:23, 25:21).

Posle osvojenih trećih mesta u Makau 2011. i Saporu 2013. godine, odbojkašice Srbije dodale su zbirci još jedno bronzano odličje s finalnog turnira Gran prija. U susretu za treće mesto, u reprizi finala Olimpijskih igara iz Rija, naše devojke savladale su domaćina Kinu i medaljom krunisale dobre partije u najisplativijem svetskom takmičenju. Zlatna medalja pripala je Brazilu, koji je u finalu bio bolji od Italije sa 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 22:25, 15:8).

I Srbija i Kina stegnuto su ušle u meč, ali je domaćin, nošen podrškom navijača, stigao do prednosti od 18:14 i 22:21. Napadi sjajne Tijane Bošković, koja je ponovo susret završila s 31 poenom, Srpkinje su vezale seriju od 4:0 i završile set u svoju korist 25:22. U drugom periodu igre vodila se velika borba od samog starta, ali je Srbija prva stigla do osetnijeg vođstva (14:11). Kineskinje, predvođene kapitenkom Yu, vratile su se na kolosek i na drugi obavezni predah otišle sa 16:15. Igra poen za poen trajala je doskora 20:20, kada je domaćin ušao u seriju i stigao do konačnih 25:20.

Treći set je, kao i prethodna dva, bio krajnje neizvestan. Smenjivali su se poeni na semaforu, a posle rezultata 20:20, Srbija je napravila seriju i asevima Boškovićeve stigla do set lopte 24:22, koju je odmah iskoristila Maleševićeva.

U četvrti, ispostavilo se i poslednji set, naše devojke krenule su silovito, povele sa 15:11, a koliko su izabranice trenera Terzića bile motivisane i željne trijumfa, govori i podatak da ni u jednom trenutku nisu dozvolile protivniku da ih ugrozi. Poslednja tri poena u susretu osvojila je Tijana Bošković, za konačnih 25:21 i novu bronzu.

„Pre svega, četitke devojkama na još jednoj, veoma vrednoj medalji s velikog takmičenja. Moramo da budemo zadovoljni kako smo odigrali ceo Gran pri. Nažalost, neke utakmice nismo odigrali dobro, posebno tu, polufinalnu, ali, kada se pogleda čitav Gran pri, zaista smo igrali dobro. Izgubili smo samo tri utakmice. Nastavlja se niz medalja koje ove devojke osvajaju i ubeđen sam da ćemo za Evropsko prvenstvo biti još bolji i da ćemo tamo pokazati mnogo bolju igru nego sada“, rekao je selektor Srbije Zoran Terzić.

Naš tim je do pobede protiv Kine predvodila Tijana Bošković sa 31 poenom.

„Presrećna sam što smo osvojili bronzanu medalju na ovogodišnjem Gran priju, prvenstveno zbog toga što smo nakon poraza od Brazila, koji nije bilo ni malo lak, uspeli da se podignemo i odigramo najbolje što možemo. Stvarno sam ponosna na sve nas. Ostavile smo srce na terenu, igrali smo sa 100 posto snage tokom čitave utakmice. Mislim da smo zaslužile sve ovo“, rekla je Boškovićeva.

M. Ristić

Kina - Srbija 1:3 (22:25, 25:20, 23:25, 21:25)

NANĐING: Hala Olimpijskog sportskog centra, gledalaca: 6.000, sudije: Rodrigez (Španija), Espičalski (Brazil).

KINA: Juan 11, Ting 19, Li, Đian, Gao 3, Gong 6, Diao, Džang, Liu 10, Dženg, Lin (l1), Ding 6, J. Vang 3, M. Vang (l2).

SRBIJA: Buša, Malagurski, Živković, Malešević 4, Antonijević 4, Mihajlović 18, Veljković, Pušić (l2), Bjelica, Stevanović 11, Rašić 8, Bošković 31, Milenković, Blagojević (l1).