Golubovi uspešni na premijeri: Spartak - Bačka (BP) 2:1

22.07.2017. 22:38 22:39

Vojvođanski derbi pripao je Subotičanima jer su igrači Spartaka prikazali dobru i sadržajnu igru. Bačka je pokušavala iz kontre da ugrozi gol rivala, ali u tome nije uspevala.

Najzad, u 34. minutu – pogodak. Nikolić je prošao odbranu, napravio dar-mar u šesnaestercu, i plasirao loptu u donji levi ugao te matirao golmana Jevrića. Pred kraj poluvremena golubovi su imali šanse preko Nikolića, Ivanovića, ali pogodaka nije bilo.

I u drugom delu Spartak nije odustajao od napada, stvarao je šanse i tako je bilo u 67. minutu kada je Đorđe Ivković prošao nekoliko igrača i poslao loptu do Mileta Savkovića, a on iz trka pogodio gol za 2:0.

Najlepša akcija viđena je u 80. minutu kada je Nikolić bio u prilici za pogodak, ali je sa sedam metara šutirao u golmana Jevrića. Isti igrač je imao šansu, ali je gostujući golman ponovo bio siguran. Dva minuta pre kraja, Bačka je smanjila rezultat preko Ivkovića. U zadnjim minutima, najbolji igrač utakmice, Nemanja Nikolić postigao je pogodak, ali ponovo na intervenciju pomoćnog sudije, glavni sudija ga nije uvažio.

S. Stojiljković

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca: 150, sudija: Lukić (Beograd). Strelci: Nikolić u 34. i Savković u 67. za Spartak, a Ivković u 88. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Nikolić, Himura (Spartak), Nikolić, Luković, Makarić, Trifunović (Bačka).

SPARTAK: Ostojić 7, Himura 7, Jočić 7 (Glavčić), Kerkez 7, Nikolić 8, Ivanović 8, Hajdin 7, Savković 8, Abaz 6 (Medić 6), Stojković 6, Čalasan 7.

BAČKA: Jevrić 6, Nikolić 6, Ilić 6 (Ivković 7), Bjeloš 7, Savinović 7, Mlađović 7, Varga 6, Trivunov 7, Račić 6 (Mićić 6), Šarac 6, Luković 6, Makarić 6.U 2. minutu Spartak je imao šansu preko Nemanje Nikolića kada je s pet metara pogodio stativu. Nešto kasnije, Spartak je postigao pogodak, ali na intervenciju pomoćnog sudije gol je poništen zbog ofsajda. Gosti su izveli brzi napad, a mogli su i do vođstva preko Luke Lukovića koji je promašio prazan gol.