Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

BDP gostuje 25. juna na festivalu u Ekaterinburgu

23.06.2017. 11:29 12:04
Piše:
Foto: Tanjug

Beograd - Predstava Beogradskog dramskog pozorišta "Ključevi od Leraha" Nikolaja Kolljade biće odigrana 25 juna u Ekaterinburgu. 

BDP gostuje u Rusiji u okviru programa Međunarodnog festivala savremene drame koji se od 20. do 30. juna održava u Ekaterinburgu. 



Ove godine, odabrane su 32 predstave iz Makedonije, Rumunije, Mađarske, Kazahstana, Rusije, Srbije. 



Retko izvođena drama (1993) jednog od najznačajnijih, savremenih, ruskih dramatičara, Nikolaja Koljade mračna je fantazmagorija o čežnji za slobodom i ljubavlju, za domom i spokojem, koja - neostvarena postaje svojevrsni okidač za neprobojni krug mentalnog zatvora. 



Autorsku ekipu predstave čine scenografi Nađa Antić i Nera Vulović, kostimograf Kristina Nikolić, kompozitor Ana Krstajić. Igraju: Elizabeta Đorevska, Olivera Viktorović Đurašković, Pavle Jerinić, Joakim Tasić i Anđela Jovanović.

Piše:
Pošaljite komentar
Vukosavljević i Koniordu obišli Narodno pozorište

Vukosavljević i Koniordu obišli Narodno pozorište

20.04.2017. 12:42 13:04