„Dnevnikov“ turnir: Lampone i Beli dvori u četvrtfinalu

05.01.2017. 23:10 21:12

Ovogodišnji Dnevnikov turnir dobio je prve četvrtfinaliste u seniorskoj konkurenciji. To su: ekipe Junior Š, Beli dvor Maks Bet i branilac trofeja Lampone Meridian FD.

Fudbaleri Juniora Š prolaz među osam najboljih na ovogodišnjem „Dnevnikovom“ turniru pronašli su preko Kafane kod Čika Jove - 2:0 (1:0). Važnost utakmice i strah od eliminacije uticali su na to da obe ekipe dosta oprezno uđu u utakmicu. Kako je vreme odmicalo publika koja se okupila u većem broju imala je priliku da uživa u lepim potezima, a jedini gol u prvom poluvremenu postignut je desetak sekundi pre sirene. Posle  izgrađene akcije Marko Prentović je uposlio Branka Čaliju, koji je lagano loptu smestio u mrežu kafeyija. U nastavku rasplamsala se igra, fudbaleri Kafane kod Čika Jove krenuli su angažovanije, ali ne i efikasnije. Vladimir Jevremović je sa sedam-osam metara iskosa šutirao loptu, koja je bukvalno kroz ruke golmana Zorana Markovića završila u mreži kafeyija.

Već u prvom minutu fudbaleri Lampone Meridian dali su do znanja kolegama iz Restorana Zak da im je namera da odbrane trofej. Posle prvog sudijskog zvižduka sjurili su se ka golu Zaka i preko Branimira Đurića stigli do vođstva. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. Vladimir Milosavac je uputio loptu ka Davoru Popoviću, koji ju je kao iz katapulta poslao u mrežu u suprotan ugao. To je prilično umirilo restoranyije, a priliku da osigura  pobedu propustio je Milosavac iz penala, pošto je loptu poslao preko prečke.

U nastavku, golman Lamponea Aleksa Antonić u nekoliko navrata je dobro intervenisao. Prvu priliku posle pasa Bojana Vukovića, nije iskoristio Milosavac, ali je u drugom Vukovićevom pokušaju šansu pretvorio u pogodak Davor Popović. Antonić je odbranio kazneni udarac  (pet prekršaja) igraču Restarana Zak Luki Grgiću. Konačan rezultat 4:0 za Lampone Meridian postavio je Milan Vještica iz penala.

Ekipa Beli dvora Maks Bet slavila je u osmini finala protiv Internacionala. Beli dvori igrali su taman toliko koliko je bilo potrebno za pobedu. Po jedan gol pao je u poluvremenima. Milan Čičić s 15 metara je doveo svoj tim u vođstvo, a sredinom drugog poluvremena Mladen Glišić je imao šansu za izjednačenje, međutim u tome ga je sprečila stativa. Golman Internacionala Zoran Mandić je dobro intervenisao ali nije mogao da zaustavio udarac Dejana Kiša. .

Pioniri Poslastičarnice Telep FK Bolesnikov pobedili su 2:1 (2:1) ekipu Sofeks i sa maksimalnim učinkom završili na prvoj poziciji u svojoj grupi. Plasman u eliminacionu fazu obezbedio je i Paradizo. Kadeti BP Rimski oil pobedili su Ždrebčevu krv 4:1. Tri gola za Rimski postigao je Nema Krstić, a jedan Goran Stojanović dok je počasni gol za Ždrebčevu krv postigao Nemanja Gvozdenović.

Kadeti su prvi krenuli sa završnim borbama , u baraž utakmici sastali su se Fasada i Kućerak. Fasada je na poluvremenu golovima Trivunovića i Stankovića vodila sa 2:1 i generalno, dečaci iz Đurđeva su bili bolji rival. Kućerak je bio uporan i uspeo da preokrene i povede golovima Marka Opačića i Vlade Vukašinovića sa penala, ali Željko Truvunović je poravnao na 3:3. Tako se i završilo i o prolasku u naredni krug takmičenja odlučivali su penali. Briljantan je bio golman Kućerka Oparnica odbranivši sva tri penala, te se njegov tim plasirao u narednu rundu.

Takođe u kadetskoj konkurenciji megdan su podelili E  - gimnazija i Enac bar. Bila je to izuzetno borbena utakmica sa mnogo trčanja, a svoje šanse, za razliku od protivnika, iskoristili su “gimnazijalci”  i slavili sa 3:0. Golove su postigli Adis Kurtiši i Aslan Sokoli, dok je posle pravog karambola treći pogodak postigao igrač Enac bara.

Program za četvrtak započeli su mlađi pioniru, utakmicom RFK Novi Sad – Borac Ada sistem. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a strelci su se u nastavku baš raspucali, pogotovo oni u redovima “kanarinaca”. U prvim sekundama drugog poluvremena Novi Sad je došao u vođstvo golom Arsenina. Tim Ade nastavio je da promašuje izgledne prilike, a na golu mlađanih “kanarinaca” na visini zadatka je bio golman Marko Aćimović, a s druge strane dva puta je mrežu pogodio njegov imenjak Marčetić za 3:0. Lepu akciju Borca za smanjenje na 3:1 završio je Nikola Simić, a konačan rezultat, 4:1 za Novi Sad postavio je svojim trećim pogotkom spretni Marko Marčetić.

U meču grupne faze u kategoriji petlića igrali su ŽFK  Vojvodina (devojčice) i FK Mladost Vojvodina (dečaci). Borbene mlade dame nisu mogle ravnopravno da igraju sa mlađanim pripadnicima jačeg pola koji su pobedili sa 5:0. Trostruki strelac za Mladost bio je Miloš Jović, dok su u nastavku pogodili Milan Tekić sa penala i Radovan Anušić.

Izuzetno uzbudljiv meč odigrali su pioniri Kazino gaje i FK Bačke. Na poluvremenu, golovima Milana Šparovića i Luke Juhasa, Kazino je vodio sa 2:1, a u prvom sekundama drugog dela, Juhas je svojim drugim golom povisio na 3:1. Imao je Kazino Gaja i penal, ali ga je odbranio fenomenalni Mirko Božić, golman Bačke. To je bila “inekcija” za poreokret. Mihajlovski je iskoristio penal za Bačku, da bi Božić opet odbranio šut iz kaznenog udarca. Novi peh je zadesio Kazino kada su dali autogol za 3:3, da bi Milan Grbić postavio konačnih 4:3 za FK Bačku.

Raspored za nedelju, 8. januar

13.30: 3/1 RFK Novi Sad – 2/2 Novo naselje (mlađi pioniri)

14.05: 3/2  Kafe Hermanos – 1/2 Futog(mlađi pioniri)

14.40: 3/1 P. Telep Bolesnikov -2/2 Futog(pioniri)

15.15: 3/2 Paradizo  –1/2 Auto servis Duki (pioniri)

15.40: 1/1 Vin farm – najbolji treći: Bačka (pioniri)

16.25:  nabolji treći: AS Kudrić  – 3/2 Junit sport(kadeti)

17.00: 7/1 Kafe Stendal – 8/2  Slaninari zapad (seniori)

17.35: 5/2 Banija pal – 6/1 Elektro tim (seniori)

18.10: Frizerski salon Mićko trend – 6/2 CIAK (seniori)

18.45: 1/2 Pet prijatelja – 2/1 RTV Vojvodina (seniori)

19.10: 3/1 Frizerski salon IM – 4/2  Brovel viljuškari (seniori)

19.45: ½ Žrebčeva krv  - 4/2 STR Zaptivač (kadeti)

Poznati svi učesnici završnice

U četvrtak spuštena je završnica na prvi deo 54. tradicionalnog 54. “Dnevnikovog” turnira u malom fudbalu. Poznati su svi učesnici nokaut faze, a u konkurenciji seniora i kadeta odigrane su i već nekoliko mečeva osmine finala, odnosno četvrtfinala. Kod  seniora plasman u četvrtfinale izborili su: Junior Š, Lampone Meridian i Beli dvori,a kod kadeta: Kućerak i E gimnazija.