Mišković kupio beogradski „Holidej in”
Kompanija „Delta rial estejt” u sastavu „Delta holdinga” saopštila je da je postala je vlasnik hotela „Holidej in” i „Belekspo centra” u Beogradu.
„Holidej in” je hotel sa četiri zvezdice, ima 140 soba i sedam sala za sastanke. „Belekspo centar” je multifunkcionalni prostor, povezan s hotelom, koji se prostire na 2.500 kvadrata.
– Iako „Holidej in” ima dobre poslovne rezultate, naša namera je da maksimalno unapredimo poslovanje i pružimo gostima još bolju uslugu – izjavio je potpredsednik „Delta holdinga” i generalni direktor hotela „Kraun plaza” Živorad Vasić.On je naveo da „Belekspo centar” ima veliki neiskorišćen potencijal u organizaciji događaja, „što se savršeno uklapa u strategiju ’Delta rial estejta’ da u Beogradu razvija kongresni turizam, u kojem posao nije sezonski, već traje tokom cele godine”.
Kako je istaknuto u saopštenju, kupovinom hotela „Holidej in” i „Belekspo centra”, „Delta” nastavlja da širi svoje poslovanje u Srbiji u strateškim biznisima, poljoprivredi i razvoju nekretnina i učvršćuje saradnju s „Interkontinentalom”, koja se sada odvija kroz tri brenda te hotelske grupacije.
„Delta”, u vlasništvu Miroslava Miškovića, sada je vlasnik hotela „Holidej in” i „Kraun plaza” u Beogradu i budućeg hotela „Interkontinental Ljubljana”, čije je otvaranje planirano za proleće 2017. godine. Ta kompanija je navela da je spremna da započne izgradnju hotela „Interkontinental Beograd” za šta postoji već urađen plan i lokacija.
„Interkontinental” je najveća hotelska grupacija na svetu, u čijem je sastavu je više od 5.000 hotela koji rade u 100 zemalja, kroz 12 hotelskih brendova, navedeno je u saopštenju „Delta holdinga”.