SP u savateu: Bajšanski i Janjatov zlatni

10.09.2016. 22:13 09:06

Reprezentativci Srbije osvojili su na Svetskom prvenstvu u savateu, koje se održava u hrvatskom gradu Varaždinu, u disciplini aso dve zlatne, dve srebrne i dve bronzane medalje.

Goran Bajšanski je u kategoriji preko 85 kilograma pobedio Belgijanca Mingeta Benoita i postao dvostruki svetski prvak (bio je i univerzitetski svetski prvak). Druga zlatna medalja pripala je Stefanu Janjatovu koji je u kategoriji do 75 kilograma savladao Italijana Kristijana Riveru.

Uspeh su postigle i naše reprezentativke Nada Miladinov i Kristina Yolić koje su osvojile srebro. Miladinova je u kategoriji do 48 kilograma izgubila od Francuskinje Adelin Mej, a Džolićeva je u kategoriji do 56 kilograma poražena od Francuskinje Mignier Matild.

Siniša Zeljković i Jovan Stevanović osvojili su bronzane medalje.