Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

"Delfini" oprezno na domaćina

09.08.2016. 21:12 11:39
Piše:

Vaterpolisti Srbije nisu na najbolji način počeli olimpijski turnir u Riju. Izabranici Dejana Savića zabeležili su dva remija u prva dva kola, ali više od

 samo dva osvojena boda brine lošija igra, naročito u prve dve četvrtine. Posle nerešenih susreta s Mađarima i Grcima, Srbiju očekuje duel s Brazilom. Selektor Dejan Savić rekao je da veruje da će njegova ekipa protiv domaćina pružiti mnogo bolju igru i uspeti da ostvari pobedu.



- U dve dosadašnje utakmice pokazali su veliku želju da dobro odigraju, imaju agresiju, dobijaju energiju od navijača. Uz to, s dve pobede su blizu cilja da uđu među četiri ekipe u grupi. Ali, mi razmišljamo kako da sebe dignemo. Do sada smo samo treću i četvrtu četvrtinu igrali kako znamo. Sada će biti drugačije, igra se u večernjim satima i nadam se da će sve delovati bolje - kazao je Savić.



Brazil je do sada zabeležio dve pobede i lider je naše B grupe, a ima sjajnog trenera, četvorostrukog osvajača olimpijskog zlata Ratka Rudića. Na golu je Slobodan Soro i jedan je od najboljih čuvara mrežena svetu, igru organizuje Felipe Perone nekada as Španije, a centar je odlični Hrvat Josip Vrlić. Imaju i domaće igrače na koje trena obratiti pažnju.



- Naš ulazak u utakmicu mora da bude bolji. Dva puta smo do sada bili u velikom minusu i uspevali smo da dođemo do boda. Mnogo je izjednačenih ekipa, pogledajte rezultate. To je ono što smo i govorili. Grupa služi samo da se podignemo za najvažnije mečeve, one koji kreću od četvrtfinala – upozorio je Milan Aleksić.



Utakmica s Brazilom biće odigrana u noći, sreda na četvrtak, pola sata posle ponoći po našem vremenu.



G. M.

Piše:
Pošaljite komentar