Na određeno vreme zaposleno sedamnaest parlamentaraca
Od 120 poslanika Skupštine Vojvodine, zasad će devet parlamentaraca i osam predsednika skupštinskih odbora biti u radnom odnosu na određeno vreme u tranju
od četiri godine, kad se završava poslanički mandat. Odluku o zaposlenju na određeno vreme doneo je Odbor pokrajinskog parlamenta za administrativna i mandatna pitanja i ona je objavljena u „Službenom listu APV” 24. juna.
Broj poslanika u radnom odnosu na početku mandata ovog saziva parlamenta bitno je manji u odnosu na kraj mandata prethodnog saziva, kada je bilo zaposleno čak 72 poslanika. Još se, međutim, ne zna koliko će biti poslanika u radnom odnosu u ovom sazivu jer, iako je broj poslanika s takvim statusem ograničen, pravo da predlože zasnivanje radnog odnosa imaju svi: predsednik i potpredsednici Skupštine Vojvodine, šefovi poslaničkih grupa, kao i ostali poslanici. Rad na određeno vreme poslanici mogu zatražiti i lično, ili da to predloži njihova poslanička grupa.
Od predsednika skupštinskih odbora zasad su u radnom odnosu: Stojanka Lekić (SNS – Odbor za sport i omladinu), Ana Tomanova Makanova (DS–DSHV – Odbor za ravnopravnost polova), dr Predrag Matejin (SNS – Odbor za zdarvstvo, socijalnu politiku, rad, demografsku politiku i društvenu brigu o deci), Jovan Lazarov (SNS – Odbor za buyet i finansije), Milan Ćuk (SRS – Odbor za organizaciju uprave i lokalnih samouprava), Bojan Kostreš (LSV – Odbor za nacionalnu ravnopravnost) i Miroslav Španović (PUPS – Odbor za bezbednost).
Na predlog poslaničkih grupa, u radnom odnosu su i poslanici: Stanka Mihajlov, Dušan Korać, Slađana Jovanović, Jelena Jovanović, Jelena Mihelčić iz koalicije oko SNS-a, zatim Ivica Milankov (SRS), Zoran Vranešević (SPS), Sandra Ristić (LSV) i Goran Paunović iz koalicije DS–DSHV-a.
Odbor za administrativna i mandatna pitanja Skupštine Vojvodine doneo je i rešenje o postavljanju Nebojše Vojnovića za pomoćnika generalnog sekretara Skupštine Nikole Banjca, a Pokrajinska vlada – o postavljanju Tatjane Gašović za sekretarku Pokrajinske vlade.
Izabrani su i predsednici i člnovi skupštinskih odbora. Za predsednike Odbora za ustavnopravni položaj Vojvodine izabran je predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor (SVM), za nacionalnu ravnopravnost Bojan Kostreš (LSV), saradnju s odborima Narodne skupštine i ostvarivanje nadležnosti Vojvodine Bore Kutić (SNS), za propise Saša Levnajić (SNS), dok je predsednik Odbora za privredu Radoslav Striković (SPS). Odbor za poljoprivredu vodi Nenad Borović (DS–DSHV), Odbor za urbanizam, prostorno planiranje i zaštitu životne sredine Branislava Jeftić (Zelena stranka), a Odbor za buyet i finansiranje Jovan Lazarov (SNS).
Na čelu Odbora za nauku i obrazovanje stoji Dragan Stjepanović (SRS), za sport i omladinu Stojanka Lekić (SNS), za zdravstvo, socijalnu politiku, rad, demografsku politiku i društvenu brigu o deci dr Predrag Matejin (SNS). Predsednik Odbora za kulturu i informisanje je Dejan Mihaljica (SNS), Odbora za predstavke i predloge Goran Gonđa (JS), a na čelu Odbora za organizaciju uprave i lokalne smouprave stoji Milan Ćuk (SRS). Novi predsednik Odbora za utvrđivanje istovetnosti pokrajinskih propisa na jezicima u službenoj upotrebi je Ilija Maravić (SNS), Odbora za bezbednost Miroslav Španović (PUPS), Odbora za evropske integracije i međuregionalnu saradnju Dmitar Stanišić (SNS), a Odbora za ravnopravnost polova Ana Tomanova Makanova (DS–DSHV).
Eržebet Marjanov
Komisija za kadrovska pitanja
Mirovićeva vlada imenovala je i članove Komisije za kadrovska i administrativna pitanja. Za predsednika te komisije imenovan je potpredsednik Pokrajinske vlade Đorđe Milićević (SNS), a za njegovog zamenika takođe potpredsednik Pokrajinske vlade Ivan Đoković, iz Socijalističke partije Srbije. Članovi Komisije su: sekretar za zdravstvo dr Zoran Gojković (SNS), sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost dr Zoran Milošević(SNS) i sekretar za sport i omladinu Vladimir Batez (SNS).