Komisija pokreće postupak protiv Karamarka o sukobu interesa
ZAGREB: Komisija za utvrđivanje postojanja sukoba interesa odlučila je danas da pokrene postupak protiv potpredsednika vlade i lidera HDZ-a Tomislava Karamarka radi
utvrđivanja prirode poslovnog odnosa firme njegove supruge Ane sa firmom njegovog prijatelja, lobiste MOL-a Josipa Petrovića.
Postupak treba da istraži da li je Karamarko počinio povredu jer je propustio da objasnii okolnosti saradnje dve firme.
Aferu o umešanosti Karamarka i njegove žene Ane, koja je imala poslovni ugovor sa Petrovićem za konsultantske usluge, obelodanio je nedavno nedeljnik Nacional.
Komisija će, kako su preneli hrvatski mediji, tokom postupka zatražiti i izjašnjavanje Josipa Petrovića kako bi se, kako je navedeno, ustanovila priroda njegovog odnosa s MOL-om i firmom Drimius Ane Karamarko.
(Tanjug)