Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Učenici nastupaju sa profesionalcima

12.04.2016. 18:27 13:33
Piše:

ZRENJANIN: Zrenjaninska filharmonija održaće koncert u četvrtak, 14. aprila, u velikoj sali Kulturnog centra. Na koncertu će sa filharmonijom nastupiti i solisti,

 učenici zrenjaninske škole „Josif Marinković“ - Ivana Damjanov i Dorotea Ćirić (klavir), Marko Derikrava (klarinet) i Denis Žiško (truba).

- Svet ove godine obeležava 260 godina od rođenja Volfganga Amadeusa Mocarta i ovaj koncert je posvećen toj godišnjici. Veoma sam srećan što će na koncertu nastupati i učenici zrenjaninske škole, inače laureati republičkih takmičenja, jer je to za njih jako važno.

Ima solista koji završe i akademiju, a nikada ne sviraju sa filharmonijom, a ovi mladi ljudi učiniće to kao srednjoškolci - istakao je direktor Zrenjaninske filharmonije Roman Bugar.Da je za učenike to velika čast potvrdila je i direktorka škole „Josif Marinković“ Danijela Radaković Derikrava i izrazila nadu da će takvih prilika biti još.



O repertoaru je govorio dirigent Aleksandar Kojić, najavljujući da je koncert posvećen Mocartovoj muzici, ali da će biti izvedena i dela Vebera, Kamij Sen Sansa i Ante Grgina. Drugi deo koncerta rezervisan je za najpoznatiju Mocartovu simfoniju - broj 40 u G – molu, što će za publiku biti pravo uživanje.



Koncert je prvobitno zakazan za 20 časova, ali s obzirom na to da će u toku popodneva u sali biti održan predizborni skup SPS-a, moguće je da će početak koncerta biti pomeren, najduže za sat vremena.



Ž. B.

Piše:
Pošaljite komentar