Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Nezaboravna sećanja na ORA-e

03.04.2016. 20:48 13:33
Piše:

KIKINDA: Udruženje “DORA” iz Kikinde deveti put je u Omladinskom naselju kraj Sportskog centra “Jezero” u tom severnobanatskom gradu okupilo oko 150 bivših

akcijaša, učesnika omladinskih dobrovoljnih radnih akcija sa prostora bivše Jugoslavije. Minulog vikenda na susret su došli bivši akcijaši  iz svih krajeva Srbije i gosti iz Makedonije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i prvi put i članovi Zajednice Italijana iz hrvatskog grada Poreča.

Za nekadašnje akcijaše domaćini iz Kikinde su priredili trodnevni program, učesnici su se družili i evocirali uspomene na akcijaške dane iz mladosti, ali i dali svoj doprinos ozelenjavanju Ruskog Sela, naselja kraj Kikinde.   

Za goste iz Poreča priređen je prijem u Gradskoj kući Kikinde i upoznavanje sa gradom, a domaćini i gosti su ispred Narodnog muzeja u centru grada zasadili maslinu i palme kao simbole mira i znak prijateljstva Poreča i Kikinde.

Članica Gradskog veća Kikinde za resor obrazovanja, kulture i informisanja Stanislava Hrnjak kaže da raduje što udruženje “NORA” iz godine u godinu proširuje program i broj prijatelja koji neguju istinske vrednosti.

Kikinđani inače susrete nekadašnjih akcijaša sa prostora bivše Jugoslavije okupljaju povodom 1. aprila, koji se u SFRJ obeležavao kao Dan omladinskih radnih akcija. Bivši akcijaši su se družili, svako predstavio kraj iz kojeg je došao, ali su nekadašnji brigadiri zajedno sa domaćinima i zasukali rukave. Učestvovali su u akciji ozelenjavanja i pošumljavanja u Ruskom Selu, gde sun a više lokacija zasadili 350 sadnica.

M. Mr.

 

Piše:
Pošaljite komentar