Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Tadić, Tošić i Gudelj digli glas protiv selektora Ćurčića

22.03.2016. 21:33 13:33
Piše:

Uoči prijateljske utakmice fudbaskog nacionanog tima Srbije sa Poljskom, večeras (20,45) u Poznanju, koji je označen kao novi početak, odnosno deo priprema za kvalifikacije za SP koje startuju od septembra,

 na površinu su isplivali silni problemi. Lavinu je pokrenuo Dušan Tadić koji se obrušio na selektora Radovana Ćurčića nakon izostavljanja sa spiska, uz napomenu da do promene trenera neće biti na raspolaganju stručnom štabu. Oštro je uzvratio direktor reprezentacije Savo Mlošević poslavši poruku igraču Sautemptona da je licemeran, a za takve nema mesta u ekipi. Oglasio se i razočarani Duško Tošić, potom i Nemanja Gudelj. Svojevrsna Pandorina kutija je otvorena…

- Nakon poraza od Češke opredelili smo se za odluke koje su bolne. Razmišljali smo četiri meseca pre nego smo napravili određene rezove. Stojim iza izbora ekipe za susrete sa Poljskom i Estonijom. Ljutih igrača je bilo i biće ih. Način oglašavanja Tadića, sadržaj i vreme plasiranja te priče je za mene razočaravajući- istakao je selektor Ćurčić.



Odavno je u nacionalnom timu uočen problem koji traje godinama, da veliki broj fudbalera pruža kvalitetne partije u svojim klubovma, što ne uspevaju u reprezentaciji

- Sve odgovore daću u pravo vreme, kada se završe ove akcije. Sada ne možemo da se bavimo sporednim stvarima jer nas čeka duel sa snažnim Poljacima. Iznenađen jesam, ali Tadić i Ćurčić ne mogu biti iznad interesa reprezentacije. Čist sam pred sobom, ne osećam potrebu da se pravdam, niti je moja dužnost da svakom igraču obrazlažem zašto je izostavljen sa spiska - zaključio je Ćurčić.



Selektor bira tim i odgovara za rezultate. Procenio je da izostavljeni trio (Tadić,Duško Tošić i Gudelj) nema adekvatan učinak na terenu i čini se da je u pravu. Način na koji je to uradio nije se dopao našim razmaženim zvezdama. Navodno,nisu dobili nikakvo obrazolženje, a kofere su morali da raspakuju tek kada su u medijima videli spisak bez svojih imena. Odavno su odnosi unutar reprezentacije poremećeni, ma kolko vešto je sve skrivano od javnosti, na terenu se ništa ne može sakriti. Ali, ogromna odgovornost za posrtanje reprezentacije ide i na adresu rukovodstva FSS. Izborni vakum traje predugo, tek će novo rukovodstvo rešiti sudbinu selektora na klupi, što svakako utiče na Ćurčićev status i autoritet. Zbog toga, utisak je, da predstojeći testovi sa Poljskom i Estonijom neće biti od velike koristi. Ako u kvalifikacije za SP u septembru krenemo sa novim selektorom onda renoviranje tima nema smisla.



- Ubeđen sam da će igrači koji istrče na teren dati sve od sebe. Mogu da izgube, ali će pružiti sve što mogu za Srbiju - poručio je Ćurčić.

Možda će ipak predstojeći okršaji i doneti neki profit, ako je suditi po uvertiri. Maske su počele da padaju,karte treba otvoriti do kraja, suočiti se sa svim nerešenim i nagomilanim problemima kako bi novi takmičarski ciklus od jeseni dočekali sa jasno definisanim odnosma, zahtevima i ciljevima na relaciji igrači- stručni štab - rukovodstvo.



Z. Rangelov





Gudelj: Političke igre



I fudbaler Ajaksa Nemanja Gudelj, poput Tadića, ne želi da igra za reprezentaciju Srbije dok je selektor Radovan Ćurčić.Gudelj je u izjavi za holanndski „De Telegraf” rekao da se u reprezentaciji igraju političke igre u kojima ne želi da učestvuje.

- Nisam osoba koja cvili, uvek sam se povinovao odlukama selektora, ali osećam da ne pripadam više ovde. Igraju neki igrači koji su rezervu u svojim klubovima ili sede na tribinama. Kako je to moguće? Zadržaću mišljenje za sebe. Sa druge strane uvek sam davao 300 odsto, a neki su dolazili da bi se zabavljali. Izgleda da Ćurčiću nije važno kako se trenira - izjavio je Gudelj i konstatovao da će se vratiti u nacionalni tim kad Ćurčić ode.

Gudelj je za Srbiju odigrao 11 utakmica i postigao jedan gol.



Ivanović: Kvalifikacije već počele



Kapiten Srbije Branislav Ivanović veruje da će reprezentacija izvući korist iz dve prijateljske utakmice sa Poljskom i Estonijom.

- Pred nama su dve dobre provere, a sve u želji da se što bolje pripremimo za ono što nas očekuje u septembru kada počinju kvalifikacije za Svetsko prvenstvo. U ovom trenutku imamo dosta kadrovskih problema, pre svega zbog povreda, ali bez obzira na to, ove dve utakmice moramo da odradimo na pravi način - napomenuo je Ivanović.



Selekcija je pretrpela određene promene, opet će biti neophodno vreme za uigravanje.

- Takav problem postoji, već je uobičajen za reprezentaciju. Važno je da se povređeni oporave, a novi igrači što pre uklope. Motiva imamo, Poljaci su veoma ozbiljna selekcija i sigurno da će nam ovaj test biti od ogromnog značaja. Zbog situacije u kojoj se nalazimo za nas više nema prijateljskih utakmica, praktično nama kvalifikacije počinju već od meča sa Poljskom i takav ćemo imati pristup - najavio je Ivanović.

 

Piše:
Pošaljite komentar