Superliga: Bez leka za Beloša i Travara

19.03.2016. 21:58 13:33

Kaćki tići su zahvaljujući sjajnom Nemanji Belošu, ubojitom Strahinji Travaru i na golu odličnom Dejanu Milosavljevu, savladali prvoplasiranu Crvenu zvezdu

Jugović – Crvena zvezda 32:27 (16:12)

KAĆ: Hala “Hram”, gledalaca: 200, sudije: Mošorinski (Novi Sad), Panyić (Zrenjanin). Sedmerci: Jugović 2(1), C, zvezda 4(4). Isključenja: Jugović 10, C. zvezda 6 minuta.

JUGOVIĆ: Seleši 1, Žikić, Vrgović 2, Kurteš, Lisica, Stejin 3, Karan, Vještica 1, Andrić, Kurteš 3, Kočić, Milosavljev (18 odbrana), Ratković 1, Beloš 13 (1), Travar 8, Marić.

CRVENA ZVEZDA: Janketić, Šotić 5, Bojičić 2, Radosavljević 3, Dragutinović 8 (3), Gačević, Stolić, Antelj (4 odbrane), Milosavljević, Zlatanović (3 odbrane), Todorović 5, Nikolić 1, Mandić 1, Babić 1, Kljajić 2, Leovac.

koja nije uspela da nađe lek ni za raspoložene strelce, ni za sjanog kaćkog golmana.

Od starta su rukometaši Jugovića zaigrali bolje i raznovrsnije i prednost domaćih je, nakon izjednačenja Zvezde (3:3) u nastavku lagano rasla. Da u nekoliko navrata nisu bespotrebno brzali, razlika bi bila još veća, a u drugom delu prvog poluvremena prednost Kaćana se konstantno kretala između tri i pet golova prednosti. Zvezda je teško probijala pokretljivu odbranu domaćih 6-0, a kada bi uspeli, čekao ih je sjajni Milosavljev.

U sličnom ritmu je počelo i u nastavku, ali onda je napad Kaćana zastao i crveno–beli su smanjili na minus tri ( 24:21), dobrim delom i usled nekoliko dobrih odbrana novog golmana gostujućeg tima, Zlatanovića,  pa je debitan na klupi Jugovića, mladi trener Boris Žarković, zatražio minut odmora. Usledio je period kada su oba tima češće pogađali okvir gola nego mrežu, ali onda je proradio tandem Beloš  - Travar i bodovi su ostali u Kaću.