Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Traže smenu predsednika opštine

13.01.2016. 18:00 13:33
Piše:

ŽITIŠTE: Članovi Građanskog pokreta „Stop korupciji“ zatražili su smenu predsednika opštine Žitište Mitra Vučurevića. Oni su, na inicijativu Petra Zrilića, doskorašnjeg predsednika

 Upravnog odbora Turističke organizacije u prostorijama ovdašnje Mesne zajednice, održali inicijativni sastanak. Nakon toga su lokalnoj samoupravi uputili ultimatum, a sve u cilju, kako navode, „sprečavanja odlaska školovanog i kvalitetnog kadra, neizdrživog stanja u opštini i dovođenja više od 3.000 radnika i nezaposlenih na ivicu egzistencije“.

„Tražimo hitnu ostavku predsednika opštine Žitište Mitra Vučurevića, jer nije ništa uradio u pogledu alarmantne socijalne situacije. Želimo da predsednik opštine bude predsednik svih građana, a ne samo onih koji su članovi njegove stranke. Želimo da odbornici glasaju po svojoj savesti, a ne onako kako je naređeno od strane šefova odborničkih grupa“, navodi se u saopštenju pokreta „Stop korupciji“.



Aktivisti traže i ukidanje privilegija i ogromnih plata političarima vladajućih stranaka koji ne rade ništa, kao i blokadu računa i podnošenje krivičnih prijava protiv svih poslodavaca koji ne uplaćuju plate i doprinose za zdravstveno i socijalno osiguranje.U slučaju neispunjenja zahteva, Građanski pokret „Stop korupciji“ najavljuje da će radikalizovati svoju borbu mirnim putem.



Ž. B. 



 

Piše:
Pošaljite komentar