117.0208
107.8135

РЕМИ ШВАЈЦАРСКЕ И НЕМАЧКЕ: Филкруг покварио славље Мурату Јакину (ВИДЕО)

23.06.2024. 23:02 23:09

Фудбалери Швајцарске и немачке одиграли су нерешено 1:1 (0:1) у првом мечу трећег кола групне фазе Европског првенства у Немачкој.

Немци су први затресли мрежу ривала, али је сјајан гол Роберта Андриха поништен због прекршаја Џамала Мусијале над Ебишером. Главни арбитар Данијеле Орсасто донео је, чини се, исправну одлуку. Није се дуго чекало на нови гол и ново славље, које овог пута није прекинуто након ВАР провере. Швајцарци су до вођства дошли у 28. минуту када је Фројлер упутио одличан центаршут са левог бока и Ндоје је матирао Нојера. Немци су нападали били бољи тим, али су са голом заостатка отишли на одмор.

У наставку домаћини су кренули силовито и стварали шансе. Одлично су се бранили Швајцарци стигли чак и до поготка који је могао да реши мел, али је поништен због милиметарског офсајда Варгаса. У другом минуту надокнаде Немци су стигли до изненађења. Давид Раум је послао употребљив центаршут у шеснаестерац Швакцараца, а Никлас Филкруг је ударио лопту главом и савладао Јана Сомера.

В. Гвозденовић

Швајцарска – Немачка 1:1 (1:0)

ШТУТГАРТ: Дојче банк парк. Судија: Данијеле Орсато (Италија). Стрелци: Ндоје у 28. минуту за Швајцарску, а Филкруг у 92. за Немачку).Жути картони: Џака, Видмер и Ндоје (Швајцарска), а Тах (Немачка)

ШВАЈЦАРСКА: Сомер 7, Шар 7, Аканђи 6, Родригез 6,5, Видмер 6, Фројлер 7,5, Џака 7, Абишер 7, Ридер 7 (од 65. Варгас), Ндоје 7,5(од 65. Амдоуни), Емболо 7 (од 65. Дуах).

Стандингс провидед by Софасцоре
ШВАЈЦАРЦИ ЈЕДНИМ БОДОМ, ПОСЛЕ НЕМАЦА У ГРУПИ А, ПРАКТИЧНО ОБЕЗБЕДИЛИ ПРОЛАЗ У НОКАУТ ФАЗУ Шкоти повели, па посустали

19.06.2024. 23:03 23:09
НЕМЦИ САВЛАДАЛИ МАЂАРЕ у утакмици другог кола А групе и ПЛАСИРАЛИ СЕ У ОСМИНУ ФИНАЛА (ВИДЕО)

19.06.2024. 20:11 20:17