117.0208
107.8135

ПРВА ПРОВЕРА МЛАДОСТИ ГАТ НА ЗЛАТИБОРУ: Новосађани бољи од Руса

12.07.2024. 14:51 14:56

У склопу припрема на којима се налазе на падинама Златибора, фудбалери Младости ГАТ одиграли су прву контролну утакмицу. Ривал им је био тим руског премијерлигаша Нижњег Новгорода, а после боље игре Новосађани су славили резултатом 2:0 (0:0).

Оба гола пала су у другом полувремену. Најпре је, у 50. минуту, слободни ударац са 18 метара извео Миљан Вукадиновић, који је сјајно нациљао, а онда и погодио супротни доњи леви угао гола Нижњег и довео свој тим у вођство.

На други погодак чекало се нешто више од 20 минута. После акције по левом боку, лопта је стигла до Милана Јокића, који је утрчао у средину и прецизним ударцем спољним делом стопала, са 17 метара, поставио коначних 2:0 за Младост ГАТ.

Следећу проверу тим тренера Ненада Мијаиловића има већ данас, када ће му ривал бити ГФК Слобода из Ужица.

А. П.

Младост ГАТ - Нижњи Новгород 2:0 (0:0)

ЗЛАТИБОР: Терен хотела "Палисад", гледалаца: 50. Стрелци: Вукадиновић у 50. и Јокић у 77. минуту.

МЛАДОСТ ГАТ: Живковић, Танасин, Кочовић, Филиповић, Лалић, Абаџија, Даничић, Вукадиновић, Грјазновс, Маџаревић, Шушњар. Играли су још: Елесин, Петрић, Ђелић, Ивановић, Божовић, Санчез, Илић, Кокановић.

НИЖЊИ НОВГОРОД: Лукјанов, Шнапцев, Магкејев, Александров, Глушченков, Ведерников, Карапузов, Веснер-Тичић, Калаида, Цареукјан, Лапински. Играли су још: Мелентјев, Гјурџан, А. Јуран, Варганов, Живогљадов, Лукиних, Трошечкин, Кухарчук, Кутаталадзе.