Капацитети Бање Кањижа скоро попуњени
КАЊИЖА: Бањски туризам један је од главних адута Кањиже, па је солидна попуњеност капацитета у Специјалној болници за рехабилитацију „Бања Кањижа” око 80 одсто у првих 10 месеци ове године, разлог за задовољство.
Директорка др Слободанка Дрндарски истиче да се ова здравствена установа, уз испуњавање уговорених обавеза за лечење и рехабилитацију са Републичким фондом здравственог осигурања, све више окреће тржишту. Понуда се обогаћује новим садржајима и атрактивним програмима, па је захваљујући томе у овој години број хотелских гостију утростручен, а значајно је повећан и број спортиста који користе изузетне услове.
Поред домаћих гостију у Бању на лечење и опоравак или као хотелски гости долазе и странци. Најбројнији су гости из Русије, али организовано или индивидуално долазе и из Мађарске, Словеније, Аустрије, Немачке и других земаља.
У „Бањи Кањижа” су одлучили да попусте које практикују крајем сваке године отпочну 1. децембра са 10 одсто нижим ценама смештаја. Новина је и понуда превентивног бањског боравка за генерацију трећег доба на бази полупансиона и две терапије које одреди лекар, при чему се посебна погодност нуди гостима за боравак преко 14 дана, у Хотелу „Аквамарин” у двокреветној соби за 2.600 или трокреветној за 2.200 динара, а у „Абели” у двокреветној стаје 2.000, односно 1.800 динара у трокреветној соби.
- Понудили смо превентиве програме који су намењени генерацији трећег доба, јер се показала жеља и потреба наших старијих корисника да зимске месеце проведу у бањским центрима. За оне који имају могућности то су вишемесечни боравци, када се на боравку у бањи може уштедети на грејању и неким другим трошковима код куће, а истовремено им је обезбеђен лекарски надзор, тако да имамо старије госте који бораве по два до три месеца. Највише таквих гостију је из Београда и Новог Сада и повратника из иностранства, па смо им понудили приступачну цену превентивног болесничког дана, да зимују код нас у бањи - појашњава др Слободанка Дрндарски.
У Кањижи је у дане викенда више гостију који користњ благодети бање и а „скокну” и до Сегедина у шопинг. У Бањи је осмишљен и програм амбулантног третмана уз дневни смештај пацијената, са и без упута Републичког фонда здравственог осигурања. На тај начин омогућено је да пацијенти током дана користе терапије које им одреди лекар и користе базене са термалном водом, а ако желе по важећем ценовнику могу да користе масажни програм и друге услуге. За организоване групе нуди се велнес програм уз чоко-минт масаже тела или масаже вулканским камењем.
М. Митровић